Založ si blog

Aká poťa maturita, také poťa školstvo

Devätnásťroční mladíci a devy sa už o pár týždňov vyštafírujú do svojich najlepších (stužkových) ancúgov, aby ,,prezentovali svoje nadobudnuté vedomosti pri maturitnej skúške dospelosti!

……………………………..

Externú časť maturitnej skúšky z matematiky vlani nezvládlo celkovo 17,9 percenta žiakov. Úspešnosť testu nižšiu alebo rovnú 25 percentám dosiahlo 1 193 žiakov.

…………………………………….

Čože?

Úspešnosť nižšiu ako 25 percent? Len? Znamená to, že na zmaturovanie z matematiky stačí 25 percent? Len štvrtina? A 18 percent maturantov ani len to nezvládlo?

Vraj na iných predmetoch (slovenčina, jazyky) treba až 33 percent, aby mladý človek zmaturoval. Teda od tých chúďatok detičiek chcú celú jednu tretinu vedomostí? Celú jednu tretinu! Prečo im ten systém takto barbarsky berie detstvo?

Beštiálny systém!

…………………………………

Tak sa teda  môžu učitelia aj uštrajkovať k smrti, v tej svojej bezodnej štrajkovej pohotovosti. Vláda môže nasľubovať hory doly,  reformy reforiem odnevidím donevidím,

ak zostáva konečnou métou štúdia 25 percent.

To je ako keď je v bazéne vody po členky.

Vraj sa to už niekto aj pokúsil zmeniť, ale vraj nebola tá oná, tá politická vôľa. Lebo takto to vyzerá celkom dobre, skoro všetci zmaturujú a tí zvyšní nešťastníci dostanú opravný termín.

No načo by chodili do školy, no načo by sa učili?

Možno ich raz dobrý ňaňka-štát obdarí aj ďalšími sympatickými percentami.

– 25 percent na skúškach v autoškole,

– 25 percent psychotestov na zbrojný pas,

– 25 percent na druhú atestáciu z kardiochirurgie.

Ej veru, budeže nám poťa veselo!

13 vinšov do Nového roka

31.12.2017

Veď by sme si vystačili aj s tým tradičným: ,,Šťastlivý Nový rok, veľa zdravia a šťastia. Ale prečo by sme nemohli byť aj troška konkrétnejší: aby vám na Nový rok ponúkli okrem ,,kávičky“ viac »

Nie, nezvyknem si na dodávky, vrážajúce do ľudí

17.08.2017

V centre Barcelony narazila do davu turistov dodávka. Polícia potvrdila, že išlo o teroristický čin. Nie je to prvý takýto výplod šialencov, a obávam sa, že ani posledný. V tých predchádzajúcich viac »

Nikam neujdeš, Británia

15.08.2017

Po istom čase som si klikol na najpočúvanejšie britské rádio LBC. Príposluchová stanica, do ktorej majú možnosť volať poslucháči a vyjadrovať sa k ,,hot issues“, najaktuálnejším témam viac »

Najvyšší kontrolný úrad, NKÚ

NKÚ zistil pochybenia v projekte ESO, za ktorý riadila Saková

28.05.2018 11:21

Ministerstvo vnútra na úvod procesu nevykonalo základnú analýzu aktuálneho stavu, úrad preto nedokázal zistiť ekonomický prínos reformy.

mobil, QR kód, komunikácia, faktúra

Ochrana údajov GDPR bude stáť firmy čas i peniaze

28.05.2018 11:09

Zmeny v oblasti ochrany osobných údajov budú pre podnikateľov znamenať nemalé časové a finančné investície.

Gabor Gál, Kiska,

Gál pre zmenu voľby ústavných sudcov požaduje zmenu ústavy

28.05.2018 10:48, aktualizované: 10:59

Podľa nových pravidiel by sa ústavným sudcom mohli stať napríklad aj Robert Fico, či Lucia Žitňanská, nevylúčil minister spravodlivosti.

zelenina, šalát, jedlo, žena

Francúzi bojujú proti plytvaniu jedlom: Reštaurácie budú dávať povinne škatuľky na zvyšky

28.05.2018 10:28

Francúzske reštaurácie budú musieť od júla 2021 povinne poskytnúť hosťom na vyžiadanie škatuľky alebo vrecká na odnos zvyškov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 136
Celková čítanosť: 247811x
Priemerná čítanosť článkov: 1822x

Autor blogu

Kategórie