Založ si blog

Aká poťa maturita, také poťa školstvo

Devätnásťroční mladíci a devy sa už o pár týždňov vyštafírujú do svojich najlepších (stužkových) ancúgov, aby ,,prezentovali svoje nadobudnuté vedomosti pri maturitnej skúške dospelosti!

……………………………..

Externú časť maturitnej skúšky z matematiky vlani nezvládlo celkovo 17,9 percenta žiakov. Úspešnosť testu nižšiu alebo rovnú 25 percentám dosiahlo 1 193 žiakov.

…………………………………….

Čože?

Úspešnosť nižšiu ako 25 percent? Len? Znamená to, že na zmaturovanie z matematiky stačí 25 percent? Len štvrtina? A 18 percent maturantov ani len to nezvládlo?

Vraj na iných predmetoch (slovenčina, jazyky) treba až 33 percent, aby mladý človek zmaturoval. Teda od tých chúďatok detičiek chcú celú jednu tretinu vedomostí? Celú jednu tretinu! Prečo im ten systém takto barbarsky berie detstvo?

Beštiálny systém!

…………………………………

Tak sa teda  môžu učitelia aj uštrajkovať k smrti, v tej svojej bezodnej štrajkovej pohotovosti. Vláda môže nasľubovať hory doly,  reformy reforiem odnevidím donevidím,

ak zostáva konečnou métou štúdia 25 percent.

To je ako keď je v bazéne vody po členky.

Vraj sa to už niekto aj pokúsil zmeniť, ale vraj nebola tá oná, tá politická vôľa. Lebo takto to vyzerá celkom dobre, skoro všetci zmaturujú a tí zvyšní nešťastníci dostanú opravný termín.

No načo by chodili do školy, no načo by sa učili?

Možno ich raz dobrý ňaňka-štát obdarí aj ďalšími sympatickými percentami.

– 25 percent na skúškach v autoškole,

– 25 percent psychotestov na zbrojný pas,

– 25 percent na druhú atestáciu z kardiochirurgie.

Ej veru, budeže nám poťa veselo!

Sologamia pokrivkáva na obe tri nohy

21.05.2017

Píšem tento fejtónik o sólogamii, kým to tu nezakážu ako hate speech. Na Slovensku to ešte nikto nepozná, tak teda zatiaľ nemajú čo zakázať. Ako to funguje? To sa tak človek rozhodne, že viac »

Popolec na čelo za volantom auta?

28.02.2017

Jedna írska farnosť sa rozhodla, že keď môžu existovať autokiná, prečo by nemohla svojim farníkom dávať popolec na čelo práve takýmto spôsobom. Zastaneš pred kostolom, stiahneš okno, viac »

Ako nás vidí Boh

26.02.2017

(Či za tým titulkom patrí otáznik, alebo nie, to si ešte premyslím). Na Oravskom zámku sa chvália benátskym zrkadlom, ktoré má údajne čarovnú moc. Každá žena, ktorá sa do neho pozrie, viac »

04 terchova michalkova 4x

Pri tragédii v Terchovej zhorela matka a jej dve deti, príčina požiaru je nejasná

20.07.2017 18:12

Tragédia sa odohrala v stredu večer v Terchovej. V časti obce zvanej Vyšní Berešovci pri požiari zahynuli dve malé deti vo veku päť a osem rokov spolu s matkou Ruženou.

ankara, erdogan, turecko

Ozbrojený dron v Turecku zabil šiestich kurdských militantov

20.07.2017 17:50

Militanti, na ktorých bezpečnostné sily zaútočili dronom neďaleko mesta Nazimiye, boli údajne zodpovední za únos a zabitie učiteľa na juhovýchode Turecka.

chorvatsko, poziar, split

Požiare v okolí Splitu sú pod kontrolou, lepšie je aj v Čiernej Hore

20.07.2017 16:48

Požiare na jadranskom pobreží Chorvátska a Čiernej Hory majú už hasiči pod kontrolou.

Trump

Senátne komisie si pre ruskú aféru predvolali Trumpovho syna, zaťa aj bývalého šéfa kampane

20.07.2017 16:41

Senátny výbor vyzval ľudí z Trumpovho okolia, aby predložili všetky dokumenty súvisiace s júnovým stretnutím s ruskou právničkou Veseľnickou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 133
Celková čítanosť: 206393x
Priemerná čítanosť článkov: 1552x

Autor blogu

Kategórie