Založ si blog

Prepáčte, ale ja nemám peniaze

Človek si zostane jeden deň doma a už sa naňho vrhnú všetci agenti s teplou vodou. Najskôr po celom baráku pobehá dvojčlenná rýchla rota mladíkov, ktorí kontrolujú, či naďalej budeme brať elektriku od ich distribútora, a nie od konkurenčného.

Neotravujte! Čo som ja váš bíreš?

A potom tie telefóny. Keď o tretej popoludní zazvoní neznáme číslo, na sto percent  vám tá nasladlá dievčina ponúkne tú najneodolateľnejšiu ponuku na svete. Samozrejme bez viazanosti, len treba vyskúšať. Skúšobná doba, len 19,90 mesačne. Náš telefón (internet, pračka, chladnička) ponúka nekonečné volania.

Raz som takúto blondýnku (neviem, možno bola bruneta) začal trápiť otázkami, či ona vôbec má ánungu o nekonečnosti. A že večnosť, či jej to niečo vraví. Zroztržitela, ale mlela ponuku ďalej.

Dnes som si uvedomil, že im krivdím. Veď si len robia svoju prácu, chcú ju robiť čo najlepšie. Tak som si povedal, že budem trošku milý a trošku vtipný.

Ona: Dobrý deň, tu blablabla, naša ponuka je bez viazanosti…

Ja: Prepáčte, ale ja nemám peniaze.

Ona: (zrejme ma vôbec nepočúva) Stačí keď vypíšete, podpíšete….

Ja: Prepáčte, ale ja nemám ani vindry, ani haka.

Ona:  (pravdepodobne to mláďa neovláda môj predpotopný slang) V porovnaní s inými konkurenčnými spoločnosťami….

Ja: Pardón, ale asi sme sa nerozumeli. Hovorím, že nemám peniaze, že by som skôr potreboval požičať. Neposkytujete náhodou aj nejaké bezúročné pôžičky?

Samozrejme, že ma nezbalila. Veď nemám peniaze. A možno sa aspoň nakoniec aj troška usmiala, že ako sme si dobre pokecali.

13 vinšov do Nového roka

31.12.2017

Veď by sme si vystačili aj s tým tradičným: ,,Šťastlivý Nový rok, veľa zdravia a šťastia. Ale prečo by sme nemohli byť aj troška konkrétnejší: aby vám na Nový rok ponúkli okrem ,,kávičky“ viac »

Nie, nezvyknem si na dodávky, vrážajúce do ľudí

17.08.2017

V centre Barcelony narazila do davu turistov dodávka. Polícia potvrdila, že išlo o teroristický čin. Nie je to prvý takýto výplod šialencov, a obávam sa, že ani posledný. V tých predchádzajúcich viac »

Nikam neujdeš, Británia

15.08.2017

Po istom čase som si klikol na najpočúvanejšie britské rádio LBC. Príposluchová stanica, do ktorej majú možnosť volať poslucháči a vyjadrovať sa k ,,hot issues“, najaktuálnejším témam viac »

Najvyšší kontrolný úrad, NKÚ

NKÚ zistil pochybenia v projekte ESO, za ktorý riadila Saková

28.05.2018 11:21

Ministerstvo vnútra na úvod procesu nevykonalo základnú analýzu aktuálneho stavu, úrad preto nedokázal zistiť ekonomický prínos reformy.

mobil, QR kód, komunikácia, faktúra

Ochrana údajov GDPR bude stáť firmy čas i peniaze

28.05.2018 11:09

Zmeny v oblasti ochrany osobných údajov budú pre podnikateľov znamenať nemalé časové a finančné investície.

Gabor Gál, Kiska,

Gál pre zmenu voľby ústavných sudcov požaduje zmenu ústavy

28.05.2018 10:48, aktualizované: 10:59

Podľa nových pravidiel by sa ústavným sudcom mohli stať napríklad aj Robert Fico, či Lucia Žitňanská, nevylúčil minister spravodlivosti.

zelenina, šalát, jedlo, žena

Francúzi bojujú proti plytvaniu jedlom: Reštaurácie budú dávať povinne škatuľky na zvyšky

28.05.2018 10:28

Francúzske reštaurácie budú musieť od júla 2021 povinne poskytnúť hosťom na vyžiadanie škatuľky alebo vrecká na odnos zvyškov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 136
Celková čítanosť: 247814x
Priemerná čítanosť článkov: 1822x

Autor blogu

Kategórie