Založ si blog

Prepáčte, ale ja nemám peniaze

Človek si zostane jeden deň doma a už sa naňho vrhnú všetci agenti s teplou vodou. Najskôr po celom baráku pobehá dvojčlenná rýchla rota mladíkov, ktorí kontrolujú, či naďalej budeme brať elektriku od ich distribútora, a nie od konkurenčného.

Neotravujte! Čo som ja váš bíreš?

A potom tie telefóny. Keď o tretej popoludní zazvoní neznáme číslo, na sto percent  vám tá nasladlá dievčina ponúkne tú najneodolateľnejšiu ponuku na svete. Samozrejme bez viazanosti, len treba vyskúšať. Skúšobná doba, len 19,90 mesačne. Náš telefón (internet, pračka, chladnička) ponúka nekonečné volania.

Raz som takúto blondýnku (neviem, možno bola bruneta) začal trápiť otázkami, či ona vôbec má ánungu o nekonečnosti. A že večnosť, či jej to niečo vraví. Zroztržitela, ale mlela ponuku ďalej.

Dnes som si uvedomil, že im krivdím. Veď si len robia svoju prácu, chcú ju robiť čo najlepšie. Tak som si povedal, že budem trošku milý a trošku vtipný.

Ona: Dobrý deň, tu blablabla, naša ponuka je bez viazanosti…

Ja: Prepáčte, ale ja nemám peniaze.

Ona: (zrejme ma vôbec nepočúva) Stačí keď vypíšete, podpíšete….

Ja: Prepáčte, ale ja nemám ani vindry, ani haka.

Ona:  (pravdepodobne to mláďa neovláda môj predpotopný slang) V porovnaní s inými konkurenčnými spoločnosťami….

Ja: Pardón, ale asi sme sa nerozumeli. Hovorím, že nemám peniaze, že by som skôr potreboval požičať. Neposkytujete náhodou aj nejaké bezúročné pôžičky?

Samozrejme, že ma nezbalila. Veď nemám peniaze. A možno sa aspoň nakoniec aj troška usmiala, že ako sme si dobre pokecali.

Sologamia pokrivkáva na obe tri nohy

21.05.2017

Píšem tento fejtónik o sólogamii, kým to tu nezakážu ako hate speech. Na Slovensku to ešte nikto nepozná, tak teda zatiaľ nemajú čo zakázať. Ako to funguje? To sa tak človek rozhodne, že viac »

Popolec na čelo za volantom auta?

28.02.2017

Jedna írska farnosť sa rozhodla, že keď môžu existovať autokiná, prečo by nemohla svojim farníkom dávať popolec na čelo práve takýmto spôsobom. Zastaneš pred kostolom, stiahneš okno, viac »

Ako nás vidí Boh

26.02.2017

(Či za tým titulkom patrí otáznik, alebo nie, to si ešte premyslím). Na Oravskom zámku sa chvália benátskym zrkadlom, ktoré má údajne čarovnú moc. Každá žena, ktorá sa do neho pozrie, viac »

04 terchova michalkova 4x

Pri tragédii v Terchovej zhorela matka a jej dve deti, príčina požiaru je nejasná

20.07.2017 18:12

Tragédia sa odohrala v stredu večer v Terchovej. V časti obce zvanej Vyšní Berešovci pri požiari zahynuli dve malé deti vo veku päť a osem rokov spolu s matkou Ruženou.

ankara, erdogan, turecko

Ozbrojený dron v Turecku zabil šiestich kurdských militantov

20.07.2017 17:50

Militanti, na ktorých bezpečnostné sily zaútočili dronom neďaleko mesta Nazimiye, boli údajne zodpovední za únos a zabitie učiteľa na juhovýchode Turecka.

chorvatsko, poziar, split

Požiare v okolí Splitu sú pod kontrolou, lepšie je aj v Čiernej Hore

20.07.2017 16:48

Požiare na jadranskom pobreží Chorvátska a Čiernej Hory majú už hasiči pod kontrolou.

Trump

Senátne komisie si pre ruskú aféru predvolali Trumpovho syna, zaťa aj bývalého šéfa kampane

20.07.2017 16:41

Senátny výbor vyzval ľudí z Trumpovho okolia, aby predložili všetky dokumenty súvisiace s júnovým stretnutím s ruskou právničkou Veseľnickou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 133
Celková čítanosť: 206421x
Priemerná čítanosť článkov: 1552x

Autor blogu

Kategórie