Založ si blog

Ako nás vidí Boh

(Či za tým titulkom patrí otáznik, alebo nie, to si ešte premyslím).

Na Oravskom zámku sa chvália benátskym zrkadlom, ktoré má údajne čarovnú moc. Každá žena, ktorá sa do neho pozrie, zostane navždy rovnako mladá a krásna. Vraj s jedinou podmienkou. Nikdy viac sa už nesmie pozrieť do iného zrkadla.

Takže asi nezostane (navždy rovnako mladá a krásna).

Ale ako sa vidíme my, ktorí to so zrkadlením až tak neriešime? Jedno benátske zrkadlo nám podsúva, že sme veľmi múdri, silní, schopní, efektívni, vtipní, vplyvní.

To druhé kriví. Chceme sa cítiť na figu, ,,nikto nás nemá rád“, vnútorným egom sa dokonca dokážeme oslovovať ,,ja blbec“.

A ako nás vidí Boh? Ak teraz niekto čaká, že zamachrujem a všetkým to prezradím, tak sa načaká. Kresťanský Boh je otec. Ak je teda Otec, potom tam bude aj veľa otcovského pohľadu na svoje deti. A či je tento otec vždy nadšený, alebo niekedy aj zhrozený zo svojich detí, to už ponechám naňho.

Tieto myšlienky skrsli pri sledovaní nasledovného krátkeho, vtipného videa. Komerčné, ale možno pomôže, aby sme sa nebrali až tak strašne vážne.

 

Sologamia pokrivkáva na obe tri nohy

21.05.2017

Píšem tento fejtónik o sólogamii, kým to tu nezakážu ako hate speech. Na Slovensku to ešte nikto nepozná, tak teda zatiaľ nemajú čo zakázať. Ako to funguje? To sa tak človek rozhodne, že viac »

Popolec na čelo za volantom auta?

28.02.2017

Jedna írska farnosť sa rozhodla, že keď môžu existovať autokiná, prečo by nemohla svojim farníkom dávať popolec na čelo práve takýmto spôsobom. Zastaneš pred kostolom, stiahneš okno, viac »

Trump je taký diktátor, že. . .

25.02.2017

..tú druhú časť radšej dopoviem až v druhej časti blogu. Je až komické, ako sa ,,slnečná“, ľavicová Amerika mätá voči výsledkom svojich demokratických volieb. Násilné protesty na viac »

04 terchova michalkova 4x

Pri tragédii v Terchovej zhorela matka a jej dve deti, príčina požiaru je nejasná

20.07.2017 18:12

Tragédia sa odohrala v stredu večer v Terchovej. V časti obce zvanej Vyšní Berešovci pri požiari zahynuli dve malé deti vo veku päť a osem rokov spolu s matkou Ruženou.

ankara, erdogan, turecko

Ozbrojený dron v Turecku zabil šiestich kurdských militantov

20.07.2017 17:50

Militanti, na ktorých bezpečnostné sily zaútočili dronom neďaleko mesta Nazimiye, boli údajne zodpovední za únos a zabitie učiteľa na juhovýchode Turecka.

chorvatsko, poziar, split

Požiare v okolí Splitu sú pod kontrolou, lepšie je aj v Čiernej Hore

20.07.2017 16:48

Požiare na jadranskom pobreží Chorvátska a Čiernej Hory majú už hasiči pod kontrolou.

Trump

Senátne komisie si pre ruskú aféru predvolali Trumpovho syna, zaťa aj bývalého šéfa kampane

20.07.2017 16:41

Senátny výbor vyzval ľudí z Trumpovho okolia, aby predložili všetky dokumenty súvisiace s júnovým stretnutím s ruskou právničkou Veseľnickou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 133
Celková čítanosť: 206419x
Priemerná čítanosť článkov: 1552x

Autor blogu

Kategórie