Založ si blog

Ako nás vidí Boh

(Či za tým titulkom patrí otáznik, alebo nie, to si ešte premyslím).

Na Oravskom zámku sa chvália benátskym zrkadlom, ktoré má údajne čarovnú moc. Každá žena, ktorá sa do neho pozrie, zostane navždy rovnako mladá a krásna. Vraj s jedinou podmienkou. Nikdy viac sa už nesmie pozrieť do iného zrkadla.

Takže asi nezostane (navždy rovnako mladá a krásna).

Ale ako sa vidíme my, ktorí to so zrkadlením až tak neriešime? Jedno benátske zrkadlo nám podsúva, že sme veľmi múdri, silní, schopní, efektívni, vtipní, vplyvní.

To druhé kriví. Chceme sa cítiť na figu, ,,nikto nás nemá rád“, vnútorným egom sa dokonca dokážeme oslovovať ,,ja blbec“.

A ako nás vidí Boh? Ak teraz niekto čaká, že zamachrujem a všetkým to prezradím, tak sa načaká. Kresťanský Boh je otec. Ak je teda Otec, potom tam bude aj veľa otcovského pohľadu na svoje deti. A či je tento otec vždy nadšený, alebo niekedy aj zhrozený zo svojich detí, to už ponechám naňho.

Tieto myšlienky skrsli pri sledovaní nasledovného krátkeho, vtipného videa. Komerčné, ale možno pomôže, aby sme sa nebrali až tak strašne vážne.

 

13 vinšov do Nového roka

31.12.2017

Veď by sme si vystačili aj s tým tradičným: ,,Šťastlivý Nový rok, veľa zdravia a šťastia. Ale prečo by sme nemohli byť aj troška konkrétnejší: aby vám na Nový rok ponúkli okrem ,,kávičky“ viac »

Nie, nezvyknem si na dodávky, vrážajúce do ľudí

17.08.2017

V centre Barcelony narazila do davu turistov dodávka. Polícia potvrdila, že išlo o teroristický čin. Nie je to prvý takýto výplod šialencov, a obávam sa, že ani posledný. V tých predchádzajúcich viac »

Nikam neujdeš, Británia

15.08.2017

Po istom čase som si klikol na najpočúvanejšie britské rádio LBC. Príposluchová stanica, do ktorej majú možnosť volať poslucháči a vyjadrovať sa k ,,hot issues“, najaktuálnejším témam viac »

Najvyšší kontrolný úrad, NKÚ

NKÚ zistil pochybenia v projekte ESO, za ktorý riadila Saková

28.05.2018 11:21

Ministerstvo vnútra na úvod procesu nevykonalo základnú analýzu aktuálneho stavu, úrad preto nedokázal zistiť ekonomický prínos reformy.

mobil, QR kód, komunikácia, faktúra

Ochrana údajov GDPR bude stáť firmy čas i peniaze

28.05.2018 11:09

Zmeny v oblasti ochrany osobných údajov budú pre podnikateľov znamenať nemalé časové a finančné investície.

Gabor Gál, Kiska,

Gál pre zmenu voľby ústavných sudcov požaduje zmenu ústavy

28.05.2018 10:48, aktualizované: 10:59

Podľa nových pravidiel by sa ústavným sudcom mohli stať napríklad aj Robert Fico, či Lucia Žitňanská, nevylúčil minister spravodlivosti.

zelenina, šalát, jedlo, žena

Francúzi bojujú proti plytvaniu jedlom: Reštaurácie budú dávať povinne škatuľky na zvyšky

28.05.2018 10:28

Francúzske reštaurácie budú musieť od júla 2021 povinne poskytnúť hosťom na vyžiadanie škatuľky alebo vrecká na odnos zvyškov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 136
Celková čítanosť: 247815x
Priemerná čítanosť článkov: 1822x

Autor blogu

Kategórie