Založ si blog

Pápež vôbec nepovedal, že je lepšie byť ateistom ako pokryteckým katolíkom

V dnešnej rannej homílii v Dome sv. Marty sa pápež František dôrazne vyslovil proti pokrytectvu. Niektoré svetové denníky si z toho skratkovite, alebo lepšie povedané skratovo vybrali, že pápež tvrdí, ,,že je lepšie byť ateistom ako pokryteckým katolíkom.

Britský Guardian, Independent,  americký Washington Post, agentúra Reuters , atď. Mimochodom, všetky tieto a ďalšie médiá, ktoré sa k tomu pridajú, sa tak oficiálne začleňujú do gangu, platformy ,,fake news“, proti ktorej tak urputne, pokrytecky bojujú.

Koľkokrát už bol slovenský školák  povysmievaný za hodnotenie v PISA, lebo údajne nevie čítať s porozumením? Vraj chúďa decko, čo nechápe kontext.

A čo si potom myslieť o týchto ignorantoch v anglosaských agentúrach a denníkoch?

,,Čo sa babe zachcelo, to sa jej aj prisnilo“?

Čo vlastne povedal pápež?

Oficiálny slovenský preklad TU. Relevantný odstavec:

Čo znamená pohoršenie? Pohoršenie znamená povedať jednu vec a urobiť druhé; znamená to podvojný život, dvojaký život. Dvojaký život vo všetkom: ja som veľký katolík, vždy chodím na omšu, patrím do toho a onoho spoločenstva; avšak môj život nie je kresťanský, neplatím spravodlivú čiastku svojim zamestnancom, vykorisťujem ľudí, robím nečisté obchody, recyklujem peniaze… Dvojaký život. A koľko katolíkov je takých, a títo pohoršujú. Koľkokrát sme počuli – my všetci, v našej štvrti alebo niekde inde: ,Ak by som mal byť katolík ako tamten, je lepšie byť ateistom’. A toto je pohoršenie. Ničí ťa. Vrhá ťa dole. A toto sa deje každý deň, stačí si zapnúť televízne správy alebo čítať noviny. V novinách je toľko škandálov, a dokonca sa tam škandálom robí veľká reklama. A škandálmi sa ničí“.

.

Sníval sa mi slušný sen

07.04.2019

Takto to dopadne, keď človek zavŕši pekný aprílový podvečer slaninkou. A keď sa k tomu ešte pridajú mediálne preteky politikov v slušnosti, normálnemu človeku sa potom snívajú takéto viac »

How is your English, Mr Sefcovic, Mrs Caputova?

25.03.2019

Krátka správa o jazykových zručnostiach prezidentského kandidáta M. Šefčoviča (aj pani Čaputovej). Bol to napohľad lacný, možno aj zúfalý pokus, keď Maroš Šefčovič vyzval oponentku viac »

Sme väčší demokrati ako Amíci a Angláni

17.03.2019

Idem ráno okolo rádia a pani Čaputová sa tam dušuje, že ,,si veľmi váži podporu aj kresťanských voličov, ktorí ju podporili v prezidentských voľbách, aj podporu mnohých kňazov, pretože viac »

Sergej Lavrov

Lavrov: USA sa pustili do realizácie plánov rozmiestnenia zbraní vo vesmíre

20.09.2019 12:12

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov to napísal v článku pre časopis Rusko v globálnej politike.

macron

Emmanuel Macron prestáva byť voči migrantom veľkorysý

20.09.2019 12:00

Francúzsky prezident jasne naznačil, že jeho krajina sa musí prísnejšie pozerať na imigráciu.

2019-08-31T184603Z 357305458 RC1760EFFF30 RTRMADP 3 FRANCE-CRIME

Muž v Lyone z okna svojho bytu strieľal po ľuďoch na ulici

20.09.2019 11:57

Policajti vnikli do bytu, páchateľa neutralizovali a zadržali.

Polícia SR

Polícia vyšetrila vraždu starú 17 rokov

20.09.2019 11:37

V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov, prípadne výnimočný trest.