Založ si blog

Asi si počkám na vakcínu so 110 percentnou účinnosťou

Vraj budú vakcinačné pasporty. Hovoria o nich v EU, v Británii, austrálska letecká spoločnosť Qantas vás zoberie na palubu, len keď ste zaočkovaní.

Britský minister pre očkovanie Nadhim Zahawi  dokonca naznačuje, že v pube, bare, reštike, na Wembley, možno budú pri vstupe pýtať takýto očkovací preukaz. Veď načo iné je preukaz, ak nie na to, aby vás oprávňoval niekam vstúpiť.

Inak ale, samotné očkovanie bude samozrejme dobrovoľné. Veď ako inak?

Žijeme predsa v slobodnom, západnom svete.

Nuž, ja ale neviem. Veď by som sa teda aj dal zaštepiť, štepili nás, keď sme boli ešte malí, na základke. Na telesnej, mali sme všetci tie biele tielka, odhalené rameno a ,,džauch“, jeden za druhým.  Môžem ubezpečiť, že vôbec nebolelo, len ako keď blcha uštipne, (vtedy ešte žili blchy a štípali). Ale zase, keď tie najnovšie vakcíny zatiaľ dosahujú len 90, 95 percentnú účinnosť.

Asi si teda počkám nejaký ten čas, rok, dva, desať, kým vedci vyvinú niečo ešte efektívnejšie, účinnejšie, komplexnejšie, také to naozaj hich-tech. Napríklad 110 percent.

No nezaslúžim si viac?

Bude zatvárať kostoly už aj referentka pre životné prostredie?

27.12.2020

V 32 okresoch regionálne úrady verejného zdravotníctva ,,zakázali“ bohoslužby, čiže zatvorili kostoly. V marci zatváral kostoly premiér po rozhovoroch s biskupmi, potom už aj bez biskupov, potom zatváral hlavný hygienik. Teraz zatvorí kostol ,,regionálna úradníčka“ verejného zdravotníctva. Ani OV KSS nemal takúto moc. Príde raz čas, keď prenesú túto [...]

Učitelia v skupine s Rómami, bezdomovcami a azylantmi

20.12.2020

Očkovacia stratégia na Slovensku rozdeľuje občanov do 4 prioritných skupín. V tej tretej vlne sa ocitli učitelia, MRK – marginalizovaná rómska komunita, bezdomovci a azylanti. Bingo, pani učiteľka, ale nič si z toho nerobte, veď byť medzi marginalizovanými je dnes celkom kúlové. Bolo už veľakrát sľúbené, nespočetnekrát zopakované a uisťované, že očkovanie bude [...]

Odneská vytváram bublinu so svokrou

18.12.2020

Ona ma teda do svojej bubliny ešte oficiálne nepozvala, ale ani ja som nemal celkom na výber. Ostatní moji ,,bratia a sestry“, kamaráti a kamarátky, ma ignorujú ako pes už niekoľkokrát ohlodanú kosť a radšej sa vyškierajú na skajpe, ako teda, že aj tam sa dá kreovať nejaká tá virtuálna bublinka. Na takú im ja onô..kašlem. Ja chcem riadnu bublinu. Každý má právo na [...]

Donovaly, zima, sneh

Chalupári sa húfne prihlasujú na prechodný pobyt. Pre lockdown

21.01.2021 06:45

Zákaz vychádzania a obmedzené presuny medzi jednotlivými okresmi podnietili mnohých chatárov žiadať o prechodný pobyt.

testovanie, covid, objednaní, Vajnorská

Na odber sú dve minúty. Došlo aj na bitku palicou od dôchodcu

21.01.2021 06:00

Objednať na testovanie sa síce možno na presný čas, no aj tak sa na niektorých odberových miestach čaká aj niekoľko hodín.

koronavírus, Čína

ONLINE: Vírus sa vracia do Číny, agresívnejší ako predtým

21.01.2021 06:00, aktualizované: 08:33

V Číne rastie počet pozitívnych prípadov nákazy koronavírusom, objavili aj rýchlejšie sa šíriacu britskú mutáciu.

Andrea Letanovská, poslankyňa NRSR Za ľudí

Letanovská v Ide o pravdu: Čakáme na schválenie lieku, ktorý pomáha pri COVIDE-19

21.01.2021 06:00

„Slovensko musí urýchlene nakúpiť vakcíny a očkovať. Nie testovať,“ vyhlásila lekárka a poslankyňa Andrea Letanovská (Za ľudí) v relácii Ide o pravdu.