Založ si blog

Kyjev sa dnes skôr dočká Godota, ako ružolíceho ruského soldáta

Fejtón.

A deň sa k noci chýli…

,, něco lidí umřelo

něco jich se narodilo.

Dívka se zasnila,

když na noc pomyslila.

A někdo,

si řekl,

že je zase o jeden den starší…“

V Kyjeve ešte neodbila polnoc, a tak len čakajú a čakajú, a ten Rus nič nechodí a nechodí.

Ale veď tá CIA to presne predpovedala, že Rus zaútočí v utorok, či teda v stredu, či ako? Už to presne nikto nevie, možno ani sama CIA.

Zlé jazyky tvrdia, že existuje niekoľko pádnych dôvodov, prečo Rusi nemôžu vpáliť do Kyjeva vo februári a rovno v stredu.

  1. Keď ruský soldát prišiel do Prahy, vítali ho ako osloboditeľa s rozkvitnutými orgovánmi. A dnes je Kyjev ešte stále pokrytý hustou perinou snehu.
  2. V stredu ešte nikto nikdy nezačal poriadnu vojnu. Okrem toho, ruskí bojari v stredu možno ešte stále celkom nevytriezveli od predchádzajúceho víkendu, ten štvrtok by to bolo už lepšie, v piatok celkom fajn, ale kto sa už pustí do vojny v piatok, keď v sobotu sa začínajú ďalšie víkendové žúrky.
  3. Ruské ministerstvo zahraničných vecí celkom vážne oslovilo západné médiá, aby mu poslali celoročný zoznam dátumov, kedy sa začne vojna.

Aby si podľa toho mohli ruskí diplomati zodpovedne naplánovať svoje dovolenky.

A bolo by toho aj viac. V tej najprekérnejšej situácii sa však teraz nachádza ministerka spravodlivosti Kolíková. Tá, ktorá chystá zákon a tresty za dezinformácie.

Teraz bude musieť za dezinformácie (čítaj vojnové štvanie) zatknúť celú CIA a ďalších 17 amerických spravodajských služieb.

Len, kam ich všetkých nasáčkuje, keď aj v Leopoldove, aj v Ilave je už plno.

Viem si predstaviť také stredné, stanové mestečko, v lone prírody na Lešti. CIA má 21,575 zamestnancov a viem si predstaviť istú paniu, ktorá by im ochotne chodila prehadzovať cez plot hamburgery na prilepšenie.

Len či by sa im nemálilo, keď táto firma sedí na ročnom rozpočte 15 miliárd dolárov.

 

AC/DC – 100 000 Slovákov sa chce povoziť na diaľnici do pekla

21.07.2024

Žijem si ľahko Žijem si slobodne Cestovný lístok bez návratu Na nič sa nepýtajte Nechajte ma na pokoji Nepotrebujem dôvod Klesám nadol Je čas na párty Spolu s mojimi priateľmi A tak som na diaľnici do pekla Diaľnica do pekla Som na diaľnici do pekla. Bratislava bude dnes v noci dunieť týmito pekelnými lyrics. Retro šesťdesiatnici, sedemnásťroční zážitkári. [...]

Škótska vysočina a jeden milý, opitý Škót

18.07.2024

V Škótsku je jazero ,,loch“, údolie ,,glen“ a pravá Scotch whisky musí byť single malt, a má to na vaše zvedavé chuťové poháriky čakať v sude minimálne 12 rokov, aby sa to vôbec mohlo nazývať whisky. Údajne. Za dva týždne strávených v blízkosti Aviemore, v národnom parku Cairngorms, som úkol dokola obišiel asi 15 takých lochov, brodil sa v 30 močaristých [...]

Chorvátsko vo vibramkách

17.07.2024

Cestujem už v júni, lebo sa naivne domnievam, že na turistických chodníkoch v chorvátskych horách nebude až tak páľavo. A veruže bolo, pri mori tridsiatky, hore na kopci síce len 21, ale to dalmatinsko sunce pražilo a pražilo. Premuževičeva staza je jedna z najkrajších chorvátskych turistických trás. Biely kameň Severného Velebitu. Vyrážam z parkoviska Zavižan. [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.