Založ si blog

Ľuďom tie fajzery dozaista zaškodili

Putin vierolomne napadol susednú krajinu. Stačí ti, môj eštébáčik, keď to napíšem takto? Alebo ma budeš naháňať, až kým do bodky neprijmem tvoju interpretáciu Putina ako Hitlera, Putina ako diabla a Zelenského ako heroja.

Eštébákom nebude stačiť nič. Slovenskí ministri ma varujú pred dezinformáciami. Minister Korčok sa vyhrážal, že ak niekto nebude mať presne taký istý odsudzujúci názor ako on, tak ,,narušuje obranyschopnosť nášho štátu“. Maskáčový minister sa zastrája, že keď si nebudem myslieť presne to čo on, tak môžem čakať ,,návštevu“. Myslí tým všemocnú naku. Novinári štengrujú ľudské inštinkty na hranu – zaplaví nás vlna utečencov, rusák sa nám nabúra do súkromných účtov, Moskaľ sundá GPS satelity z orbitu a budeme v r…

Boj sa ľudko, boj, a poslúchaj.

A veľmi podobne, ako za pandémie, sa správa aj pospolitý ľudko. Dožaduje sa cenzúry, prenasledovania ľudí s iným názorom, svorne, v láske, pravde, spravodlivosti, v jednom šíku, my správni a zodpovední. Aj počas pandémie žiadali očkovaní prenasledovanie ľudí za ,,dezinformácie“, ostrakizovali, démonizovali nezaočkovaných ľudí.

Prežil som svoje roky v komunizme, a keď nás okupovali Rusi, tak som ich nenávidel, teraz už nie, už viem, že človeka neslobodno nenávidieť.

Bol to odporný režim, ten komunizmus, ale bol primitívny, v podstate mu nikto neveril, len ho oportunistickí vriťolezi využívali na svoj prospech.

Dnes sa veľké množstvo voľakedy normálnych, aj učených ľudí, s krvavým pohľadom rozzúrene obzerá navôkol, koho by mohli zožrať.

Presne ako to napísal Solženicyn – hranica medzi dobrom a zlom prechádza ľudským srdcom. Každým jedným. Aj tvojím a mojím. Môžem ti povedať, že ja ťa nenenávidím za tvoje názory a nebudem ťa za ne posielať do basy. Si schopný sa takto zachovať recipročne?

Bez ohľadu na rôzne konšpiračné (skutočnosti), začínam sa obávať, že ľudí strachom a existenčnou úzkosťou doženú k tomu, že sa títo začnú dovolávať silnej ruky a svetovej jednovlády.

A tá pandémia teraz vyzerá ako cielená psychoteroristická operácia, zameraná práve na to.

Nuž, ľuďom tie fajzery očividne zaškodili.

AC/DC – 100 000 Slovákov sa chce povoziť na diaľnici do pekla

21.07.2024

Žijem si ľahko Žijem si slobodne Cestovný lístok bez návratu Na nič sa nepýtajte Nechajte ma na pokoji Nepotrebujem dôvod Klesám nadol Je čas na párty Spolu s mojimi priateľmi A tak som na diaľnici do pekla Diaľnica do pekla Som na diaľnici do pekla. Bratislava bude dnes v noci dunieť týmito pekelnými lyrics. Retro šesťdesiatnici, sedemnásťroční zážitkári. [...]

Škótska vysočina a jeden milý, opitý Škót

18.07.2024

V Škótsku je jazero ,,loch“, údolie ,,glen“ a pravá Scotch whisky musí byť single malt, a má to na vaše zvedavé chuťové poháriky čakať v sude minimálne 12 rokov, aby sa to vôbec mohlo nazývať whisky. Údajne. Za dva týždne strávených v blízkosti Aviemore, v národnom parku Cairngorms, som úkol dokola obišiel asi 15 takých lochov, brodil sa v 30 močaristých [...]

Chorvátsko vo vibramkách

17.07.2024

Cestujem už v júni, lebo sa naivne domnievam, že na turistických chodníkoch v chorvátskych horách nebude až tak páľavo. A veruže bolo, pri mori tridsiatky, hore na kopci síce len 21, ale to dalmatinsko sunce pražilo a pražilo. Premuževičeva staza je jedna z najkrajších chorvátskych turistických trás. Biely kameň Severného Velebitu. Vyrážam z parkoviska Zavižan. [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.