Založ si blog

Brusel stále viac rozširuje svoje šapitó

Vrchná líderka EU, von der Leyen, varuje Talianov, že ak v zajtrajších parlamentných voľbách nebudú voliť tak ako treba, tak uvidia.

Presnejšie, pani Ursula povedala, že ak ,,veci nepôjdu správnym smerom“, tak Európa má nástroje, ako na to reagovať. Spomenula Poľsko a Maďarsko, ktorým chce zosekávať eurofondy, lebo sa jej zdá, že Polak i Wieger neposlúcha tak, ako by sa patrilo.

Ja neviem, kam ešte môže klauniáda týchto európskych politikov zájsť. Nepamätám si, že by sa USA niekedy takýmto priamym spôsobom znížili k vyhrážkam voči banánovým republikám v Južnej Amerike. A prevratov tam CIA zorganizovala neúrekom, ale vždy za aspoň trošku zatvorenejším dverami, a nie ako hlásna trúba von der Leyen.

Sú takí hlúpi, alebo takí zákerní? Ťažko súdiť, veď pani Ursula vyštudovala gynekológiu, takže nejaké kognitívne predpoklady na vnímanie reality mať musí. Sú zlí a chcú z celej Európy urobiť na pokyn Washingtonu jeden deindustrializovaný skanzen, do ktorého budú chodiť Číňania, Kórejci, Japonci, na lacné dovolenky?

Vidím v tom skôr vazalský predklon Európy pred direktívou Washingtonu.

A potom s bezbrehou aroganciou, so šibalským úsmevom, pani Ursula pchá prsty do života Talianov, dokáže rovno do tvárí stámiliónov Európanov zvestovať, že ony a oni tu práve teraz sprevádzkovávajú EUtanáziu kontinentu.

Chi-chi-chi.

 

Návistné dobroprianie Edovi a Zuzane

21.10.2022

Tak tí Briti sú zase v …majú problém. Premiérke Lizz sa za 44 dní minul dátum spotreby, skôr ako hlávkovému šalátu. Nebojže sa, ty, hrdý Albión. Neboj. Slovák vám hľadá, vyňúra, vysnorí, nového, súceho prajm ministra. Ponúkame, hat, zadarmo, napr. Eduarda Hegera, alebo Zuzanu Čaputovú. Alebo oboch, ako vám je len chúťka, as you wish, gentlemen.. Berte, [...]

Remišová chce zrušiť anonymné komentáre pod článkami

15.10.2022

Veronika Remišová práve v rádiu ,,vníma“ a rozpráva o tom, aké opatrenia by bolo zaviesť po tragédii v Bratislave. Najviac jej prekáža, aká je dnes naša spoločnosť polarizovaná. Tí to vidia tak, a iní inak. A je z toho – tá oná, polarizácia. Pani Veronika, výsledkom každého kritického myslenia, rozlišovania, je – polarizácia. Na tom je založený celý [...]

Užitoční idioti

10.10.2022

Idioti? Užitoční? Nazvime opak užitočných idiotov dezolátmi, to je dnes super mňamkové. Ale, čo je dezolát? Myslím, že bezprizorný človek. Čo je to bezprizorný? Pôvodne z ruštiny (nejež chlpy nad ruštinou, somár, aj to je jazyk) a v slovenčine znamená niečo ako ,, bez domova, opustený“. Ak nevieš, aj ,,užitočný idiot“ prišiel z ruštiny. Toto si fakt [...]

Mikuláš, čert, anjel

KVÍZ: Barbora, Mikuláš, Lucia, Štefan... Čo viete o postavách spojených s adventom a Vianocami?

03.12.2022 10:30

Čo robili kedysi dievčatá na svätú Barboru? Kto bola svätá Lucia či svätý Štefan? A čo Gašpar, Melichar a Baltazár? Otestujte sa

Jaroslav Naď

Naď: Bez schválenia rozpočtu nestúpnu platy vojakom, ohrozíme modernizáciu

03.12.2022 09:46

Minister obrany Jaroslav Naď si nevie predstaviť fungovanie rezortu v rozpočtovom provizóriu.

Ukrajina, Rusko, vojna

ONLINE: Bulharsko má pre Ukrajinu len ľahké zbrane, tanky nepošle

03.12.2022 07:40, aktualizované: 12:15

Bulharsko bolo spolu s Maďarskom a Rakúskom poslednou krajinou v Európskej únii, ktorá Ukrajine oficiálne nedodávala zbrane.

Mikuláš, Vianoce, čokoláda

Holanďania stále viac nechcú aby Čierny Peter bol čierny

03.12.2022 07:24

Holanďania sa čoraz viac stavajú proti čiernej tvári tradičnej sviatočnej postavy Zwarte Piet (Čierny Peter).