Založ si blog

Kamala Harris práve vyhlásila S. Kóreu za trvalého spojenca USA

Asi sa trošku brebtla, alebo pomýlila, tá viceprezidentka  Kamala, tá náhradníčka najmocnejšieho muža planéty, Joea Bidena.

Tu, pred kamerami, v demilitarizovanej zóne, medzi Južnou a Severnou Kóreou, slávnostne vyhlásila:

,,A tak Spojené štáty prechovávajú veľmi dôležité vzťahy, vzťahy spojenectva, s Republikou Severná Kórea. Toto spojenectvo je silné a trvalé, a dnes sa toto spojenectvo prejavilo viacerými spôsobmi.“

Každý sa mýli, nikto nie je dokonalý, hlavne v takej demilitarizovanej zóne môže človek aj stratiť orientáciu.

Ale Kamala, Kamala! Na Slovensku by ti aj školák povedal, že to Južná Kórea, to sú tí naši kamoši, kumpáni kolektívneho Západu, aj stará mama na Slovensku vie, že keď ju syn rozváža na Kii, alebo Hyundai, tak to sú autíčka zo spriatelenej Južnej Kórei.

Severná Kórea, to je ten zlý, podsaditý, zásaditý a územčistý mužik, ktorý by stále chcel testovať nejaké rakety.

Kapito, Kamala?

Sever a Juh, to by na dnešnú lekciu z geografie mohlo stačiť, aby sme to neprehnali s vedomostnou záľahou.

Na ďalšej hodine si dáme Východ a Západ.

Aby to Kamala nezmrvila ešte viac, a nezačala posielať napríklad Himarsy ruskej armáde v boji proti zlému Kyjevu.

Povedzte nám pani prezidentka, čo sa to deje v tej Gaze,

29.10.2023

Vy, ktorá sa tak veľmi zasadzujete o pravdivé informácie, tak veľmi bojujete proti fake news, proti konšpiračným teóriám, proti dezinformáciám, misinformáciám, malinformáciám. BBC uvádza, že táto enkláva je kompletne odrezaná od okolitého sveta, od jedla, pitnej vody, od paliva, humanitárnej pomoci, od telefonického a internetového pripojenia. A na hlavy dvoch [...]

Ako odkancľovať názorového protivníka

20.10.2023

Cancel culture. Ako to preložiť z angličtiny do slovenčiny? To je taká dnes bežná situácia, keď sa mocným, elitným, mainstreamovým, progresívnym, nepáčite a oni vás proste zrušia z verejného priestoru. Alebo aj viac zrušia, prídete o zamestnanie, atď… Ako pri previerkach počas normalizácie v Československu v sedemdesiatych rokoch. Najskôr vás onálepkujú. [...]

Keď Fico vtipkuje, tak koalícia je už istá

06.10.2023

Fico sa tak riadne, verejne, ozval až týždeň po voľbách. A v tomto videu začína aj končí vtipom. O pokazenom autobuse, o prítulnej srnke na pleciach Róma. Keby som bol mladý Šimečka, tak by som sa pekne poberal aj s ruksačikom, richtung Brusel. Tam Ťa čakajú funkcie, tam si nomenklatúrny káder. Hovorí mi to môj jasný politický inštinkt a skúsenosť. SorosJugend, [...]

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Lavica / Škola / Trieda / Učiteľ /

Inšpekcia vníma nedostatky zo strany škôl v súvislosti s riešením šikany

29.11.2023 18:05

Šikanovanie na školách potvrdili aj zistenia Štátnej školskej inšpekcie počas prieskumu u 2 542 žiakov šiesteho a siedmeho ročníka základných škôl.