Založ si blog

Kamala Harris práve vyhlásila S. Kóreu za trvalého spojenca USA

Asi sa trošku brebtla, alebo pomýlila, tá viceprezidentka  Kamala, tá náhradníčka najmocnejšieho muža planéty, Joea Bidena.

Tu, pred kamerami, v demilitarizovanej zóne, medzi Južnou a Severnou Kóreou, slávnostne vyhlásila:

,,A tak Spojené štáty prechovávajú veľmi dôležité vzťahy, vzťahy spojenectva, s Republikou Severná Kórea. Toto spojenectvo je silné a trvalé, a dnes sa toto spojenectvo prejavilo viacerými spôsobmi.“

Každý sa mýli, nikto nie je dokonalý, hlavne v takej demilitarizovanej zóne môže človek aj stratiť orientáciu.

Ale Kamala, Kamala! Na Slovensku by ti aj školák povedal, že to Južná Kórea, to sú tí naši kamoši, kumpáni kolektívneho Západu, aj stará mama na Slovensku vie, že keď ju syn rozváža na Kii, alebo Hyundai, tak to sú autíčka zo spriatelenej Južnej Kórei.

Severná Kórea, to je ten zlý, podsaditý, zásaditý a územčistý mužik, ktorý by stále chcel testovať nejaké rakety.

Kapito, Kamala?

Sever a Juh, to by na dnešnú lekciu z geografie mohlo stačiť, aby sme to neprehnali s vedomostnou záľahou.

Na ďalšej hodine si dáme Východ a Západ.

Aby to Kamala nezmrvila ešte viac, a nezačala posielať napríklad Himarsy ruskej armáde v boji proti zlému Kyjevu.

Čo to tu chcete zrúdiť o/za 9 mesiacov, boyzs?

27.01.2023

Nevedeli odísť ako ľudia. Poondiali sa ako oní, tí, lum-pen-čvargen-proletariát. Ale.. Válov je válov, vraví sviňa. A začém búkvy? – háda politruk. Vsjo jásno. Dovoľte, navrhnem teraz niečo optimistickejšie, a hlavne hlboko ľudské:

Ako som sa pred 30 rokmi stal , , človekom s domovom“

01.01.2023

V ten deň bola vyhlásená samostatná SR – lebo ináč sa to už s tými Čechmi zjavne ukočírovať nedalo. Vracal som sa zo služby, v centre Londýna. Na Strande som poznal už každý kameň, ale aj každého bezdomovca. V ten večer som sa pri každom pristavil, bez ,,vyzvania“ som aj natiahol ruku s almužnou a ešte priateľsky prehodil: ,,Vieš, dnes mám veľký deň. Zrodil [...]

Keď Joseph Ratzinger predpovedal, že , , Cirkev bude malá“

31.12.2022

Dnes, na prelome rokov, sa do večnosti odoberá emeritný pápež Benedikt XVI. Jeden z najvzdelanejších ľudí 20. storočia. Písal neskutočne múdro, a pritom aj ľudia s oveľa nižším intelektom mu dokázali rozumieť. To preto, lebo sa vyjadroval tak jasne a presne, čo už dnes v móde nie je. Mnohí ho milovali, mnohí mu nerozumeli. Niektorí ho označovali za skostnatelého [...]

Ľudovít Ódor

Ódor: Vláda by mohla v rámci programového vyhlásenia prijať stratégiu v boji proti hoaxom

29.05.2023 20:14

Ódor poukázal na to, že Slovensko sa podľa viacerých prieskumov v rámci dôvery v konšpirácie umiestňuje na nelichotivých priečkach.

Alexander Lukašenko

Ruské jadrové zbrane v Bielorusku? Veľmi málo pravdepodobné, tvrdí expert OSN

29.05.2023 20:07

Pavel Podvig, ktorý je autorom knihy o ruských jadrových zbraniach, považuje za prakticky vylúčenú možnosť, že by o použití jadrových zbraniach mohol rozhodnúť sám Lukašenko.

Ukrajina, raketa, kyjev

Ukrajina sľubuje rýchlu odvetu za vlnu ruských raketových a dronových útokov

29.05.2023 18:51

Ruské jednotky od nedeľňajšej noci vypálili na Ukrajinu viac ako 70 dronov a rakiet, pričom veľkú väčšinu z nich ukrajinská protivzdušná obrana zneškodnila.

matovič, heger

Šikana, babráctvo či totalita. Chaos v parlamente vrcholí: Matovič a Heger si nevedia prísť na meno

29.05.2023 18:45

Podľa politológov idú všetci proti všetkým a kampaň je v plnom prúde. Politici by už mali radšej variť predvolebný guláš a nerobiť guláš z parlamentu.