Založ si blog

Užitoční idioti

Idioti?

Užitoční?

Nazvime opak užitočných idiotov dezolátmi, to je dnes super mňamkové.

Ale, čo je dezolát?

Myslím, že bezprizorný človek.

Čo je to bezprizorný?

Pôvodne z ruštiny (nejež chlpy nad ruštinou, somár, aj to je jazyk) a v slovenčine znamená niečo ako ,, bez domova, opustený“.

Ak nevieš, aj ,,užitočný idiot“ prišiel z ruštiny.

Toto si fakt nevedela?

Byť bez domova znamená, nuž niečo ako  nebyť kolektívna ovca. Byť slobodný človek, ale to ty nikdy nepochopíš.

Kto by už chcel byť ovca, a ešte aj kolektívna?

A, čo je to ovca?

Zrkadlo.

Bezprizorný je dnes napr. – no ťažko nájsť tie známe mená. Ale keď hľadáš, nájdeš.

Niekedy som šokovaný, kto všetko je ochotný sa zaradiť do našich radov,  dezolátov, bezprizorných. Profesor Jordan Peterson, profesor Avram Noam Chomsky, profesor Jeffrey Sachs, a aj ďalší profesori. Ak niekto náhodou nepozná tieto mená, tak ho musím označiť za…….., prepáčte, žena mi vraví, že mám byť slušný, inkluzívny, takže to poviem slniečkársky – kto nepozná tie mená, je nedezolát.

Juchúj.

Rád som v spoločnosti týchto dnešných dezolátov, bezprizorných ľudí.

Zakaždým ma šokuje pri týchto ľuďoch – ich konverzia. Svojím spôsobom to všetko boli pôvodne, takí etablovaní trtkovia establišmentu, a zrazu im zostalo na grcanie z celého, tzv. Veľkého Resetu.

Viete prečo?

Majú svoj vek.

A prečo som dnes ani trošku nenadával na slovenských politikov?

A načo?

Bééé? Búú??

 

 

Čo to tu chcete zrúdiť o/za 9 mesiacov, boyzs?

27.01.2023

Nevedeli odísť ako ľudia. Poondiali sa ako oní, tí, lum-pen-čvargen-proletariát. Ale.. Válov je válov, vraví sviňa. A začém búkvy? – háda politruk. Vsjo jásno. Dovoľte, navrhnem teraz niečo optimistickejšie, a hlavne hlboko ľudské:

Ako som sa pred 30 rokmi stal , , človekom s domovom“

01.01.2023

V ten deň bola vyhlásená samostatná SR – lebo ináč sa to už s tými Čechmi zjavne ukočírovať nedalo. Vracal som sa zo služby, v centre Londýna. Na Strande som poznal už každý kameň, ale aj každého bezdomovca. V ten večer som sa pri každom pristavil, bez ,,vyzvania“ som aj natiahol ruku s almužnou a ešte priateľsky prehodil: ,,Vieš, dnes mám veľký deň. Zrodil [...]

Keď Joseph Ratzinger predpovedal, že , , Cirkev bude malá“

31.12.2022

Dnes, na prelome rokov, sa do večnosti odoberá emeritný pápež Benedikt XVI. Jeden z najvzdelanejších ľudí 20. storočia. Písal neskutočne múdro, a pritom aj ľudia s oveľa nižším intelektom mu dokázali rozumieť. To preto, lebo sa vyjadroval tak jasne a presne, čo už dnes v móde nie je. Mnohí ho milovali, mnohí mu nerozumeli. Niektorí ho označovali za skostnatelého [...]

Ľudovít Ódor

Ódor: Vláda by mohla v rámci programového vyhlásenia prijať stratégiu v boji proti hoaxom

29.05.2023 20:14

Ódor poukázal na to, že Slovensko sa podľa viacerých prieskumov v rámci dôvery v konšpirácie umiestňuje na nelichotivých priečkach.

Alexander Lukašenko

Ruské jadrové zbrane v Bielorusku? Veľmi málo pravdepodobné, tvrdí expert OSN

29.05.2023 20:07

Pavel Podvig, ktorý je autorom knihy o ruských jadrových zbraniach, považuje za prakticky vylúčenú možnosť, že by o použití jadrových zbraniach mohol rozhodnúť sám Lukašenko.

Ukrajina, raketa, kyjev

Ukrajina sľubuje rýchlu odvetu za vlnu ruských raketových a dronových útokov

29.05.2023 18:51

Ruské jednotky od nedeľňajšej noci vypálili na Ukrajinu viac ako 70 dronov a rakiet, pričom veľkú väčšinu z nich ukrajinská protivzdušná obrana zneškodnila.

matovič, heger

Šikana, babráctvo či totalita. Chaos v parlamente vrcholí: Matovič a Heger si nevedia prísť na meno

29.05.2023 18:45

Podľa politológov idú všetci proti všetkým a kampaň je v plnom prúde. Politici by už mali radšej variť predvolebný guláš a nerobiť guláš z parlamentu.