Založ si blog

Užitoční idioti

Idioti?

Užitoční?

Nazvime opak užitočných idiotov dezolátmi, to je dnes super mňamkové.

Ale, čo je dezolát?

Myslím, že bezprizorný človek.

Čo je to bezprizorný?

Pôvodne z ruštiny (nejež chlpy nad ruštinou, somár, aj to je jazyk) a v slovenčine znamená niečo ako ,, bez domova, opustený“.

Ak nevieš, aj ,,užitočný idiot“ prišiel z ruštiny.

Toto si fakt nevedela?

Byť bez domova znamená, nuž niečo ako  nebyť kolektívna ovca. Byť slobodný človek, ale to ty nikdy nepochopíš.

Kto by už chcel byť ovca, a ešte aj kolektívna?

A, čo je to ovca?

Zrkadlo.

Bezprizorný je dnes napr. – no ťažko nájsť tie známe mená. Ale keď hľadáš, nájdeš.

Niekedy som šokovaný, kto všetko je ochotný sa zaradiť do našich radov,  dezolátov, bezprizorných. Profesor Jordan Peterson, profesor Avram Noam Chomsky, profesor Jeffrey Sachs, a aj ďalší profesori. Ak niekto náhodou nepozná tieto mená, tak ho musím označiť za…….., prepáčte, žena mi vraví, že mám byť slušný, inkluzívny, takže to poviem slniečkársky – kto nepozná tie mená, je nedezolát.

Juchúj.

Rád som v spoločnosti týchto dnešných dezolátov, bezprizorných ľudí.

Zakaždým ma šokuje pri týchto ľuďoch – ich konverzia. Svojím spôsobom to všetko boli pôvodne, takí etablovaní trtkovia establišmentu, a zrazu im zostalo na grcanie z celého, tzv. Veľkého Resetu.

Viete prečo?

Majú svoj vek.

A prečo som dnes ani trošku nenadával na slovenských politikov?

A načo?

Bééé? Búú??

 

 

Povedzte nám pani prezidentka, čo sa to deje v tej Gaze,

29.10.2023

Vy, ktorá sa tak veľmi zasadzujete o pravdivé informácie, tak veľmi bojujete proti fake news, proti konšpiračným teóriám, proti dezinformáciám, misinformáciám, malinformáciám. BBC uvádza, že táto enkláva je kompletne odrezaná od okolitého sveta, od jedla, pitnej vody, od paliva, humanitárnej pomoci, od telefonického a internetového pripojenia. A na hlavy dvoch [...]

Ako odkancľovať názorového protivníka

20.10.2023

Cancel culture. Ako to preložiť z angličtiny do slovenčiny? To je taká dnes bežná situácia, keď sa mocným, elitným, mainstreamovým, progresívnym, nepáčite a oni vás proste zrušia z verejného priestoru. Alebo aj viac zrušia, prídete o zamestnanie, atď… Ako pri previerkach počas normalizácie v Československu v sedemdesiatych rokoch. Najskôr vás onálepkujú. [...]

Keď Fico vtipkuje, tak koalícia je už istá

06.10.2023

Fico sa tak riadne, verejne, ozval až týždeň po voľbách. A v tomto videu začína aj končí vtipom. O pokazenom autobuse, o prítulnej srnke na pleciach Róma. Keby som bol mladý Šimečka, tak by som sa pekne poberal aj s ruksačikom, richtung Brusel. Tam Ťa čakajú funkcie, tam si nomenklatúrny káder. Hovorí mi to môj jasný politický inštinkt a skúsenosť. SorosJugend, [...]

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Lavica / Škola / Trieda / Učiteľ /

Inšpekcia vníma nedostatky zo strany škôl v súvislosti s riešením šikany

29.11.2023 18:05

Šikanovanie na školách potvrdili aj zistenia Štátnej školskej inšpekcie počas prieskumu u 2 542 žiakov šiesteho a siedmeho ročníka základných škôl.