Založ si blog

Fico v dnešnej kondícii ustojí aj dvoch korčokov

Robert Fico je dnes v takej politickej kondícii, že ustojí, aj keby sa prezidentom stal Ivan Korčok. A určite by ustál aj to, ak by sa prezidentom stal Pellegrini, a náhodou by mu zachutilo začať strečkovať, budovať si z paláca svoju ,,vlastnú“ politickú štáciu.

Fico je dnes iný Fico ako pred štyrmi, piatimi rokmi. Oveľa skúsenejší, prezieravejší, chytrejší, odolnejší, otlčenejší predchádzajúcou vládou s jej predĺženou policajnou rukou. Toto nie je óda na Fica, len pragmatické konštatovanie momentálneho stavu. Môžeme si myslieť o ňom a jeho politike čokoľvek, ale jeho vlastní súkmeňovci sú o hlavu, dve, kratší. A tie dámy a páni z opozície sú asi taká tretia, štvrtá liga oproti Ficovi.

Tá ,,nadstranícka“ pani Čaputová sa snažila, ako len mohla. Vetovala zákony, odsúvala parlamentné voľby, a napriek tomu Fico tie voľby vyhral.

Ak Ivan vyhrá, bude sa veľmi rád cítiť zaviazaný splniť očakávania svojich progresívnych euroatlantistov, mimovládnych zväzákov, mladých ľudí, ktorí, chudáčikovia, musia odísť študovať na renomovanejšiu Masarykovu univerzitu v Brne. Bude dostávať doktoráty z pofiderných západoeurópskych univerzít, ešte pofidernejších nadácii, budú ho pozývať do Prahy, Varšavy, Berlína, samozrejme Bruselu, a potom znovu do Prahy, do Prahy, až kým tam znovu nevyhrá parlamentné voľby Babiš.

Fico je dnes v takej politickej kondícii, že ustojí aj takéhoto prezidenta. Napriek tomu voliť v sobotu treba ísť. Som presvedčený, že na Slovensku je väčšia polovica voličov, ktorí majú vyhranený postoj na futrovanie vojny na Ukrajine, na zbesilé zabíjanie civilov v Gaze, na suverénnosť, či servilnosť nášho štátu.

Áno, sme len taká  škvrnka na mape, nikdy si nebudeme môcť dovoliť vyskakovať, ale keď je tu táto príležitosť….

Táto príležitosť ukázať, že si nepredáme svedomie a ľudskosť za deravý dolár.

How to be useful, and not an idiot

09.04.2024

Myslím, že titulok nie je nutné prekladať, takže dnes len krátka úvaha, možno aj s fejtónovým nádychom. Ako nebyť idiot Poznanie. Jednoducho povedané vnímanie okolitého sveta, získavanie informácií, čo môže byť v dnešných časoch cenzúry a vojnovej propagandy priam syzifovská robota. Ale ak nevieš čo sa vo svete deje, nemôžeš zaujať ani stanovisko. Vlastne [...]

Dnes sa s Vami veľmi rád lúčim, pani Čaputová

06.04.2024

Moratóriu už odbila hodina, prezidentských víťazov ešte stále nepoznáme, no aj tak je toto súca chvíľa rozlúčiť sa s jednou érou. Šéf zavesil v kancelárii portrét prezidentky na stenu, rovno nad moju hlavu. Tak tam visel. Bez ohľadu na vkus, ľudia vravia, že bola taká reprezentatívna. Bude nová podobizeň, ale ja už pod ňou sedieť nebudem. Zuzana Čaputová nebola [...]

Palestínska krv a krv kolektívneho Západu

05.04.2024

Izraelská soldatestka zabila v Gaze približne 35 tisíc Palestínčanov, väčšinu z nich civilov, žien a detí. Teraz izraelská armáda zabila siedmich občanov kolektívneho Západu, izraelské nálety v pondelok zasiahli konvoj World Central Kitchen. Táto organizácia potvrdila úmrtie svojich siedmich pracovníkov a dodala, že išlo o osoby z Austrálie, Poľska, Spojeného [...]

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

Italy Politics

Skrachované vzťahy šéfov vlád. Expremiér Babiš nie je jediný. Talianska líderka odkopla muža, keď sa zaliečal inej žene

20.04.2024 10:49

Rozvodom sa skončilo manželstvo už viacerých niekdajších predsedov vlád Českej republiky. A ktoré rozchody známych politikov vlani zvlášť rezonovali?

trump. súd

Muž, ktorý sa zapálil pri súdnej sieni počas procesu s Trumpom, zomrel

20.04.2024 10:37

Muž, údajne zo štátu Florida, rozdával podľa svedkov v parku letáky obsahujúce konšpiračné teórie.

North Korea tensions balistické strely test

Severná Kórea uskutočnila test 'superveľkej' hlavice pre riadenú strelu

20.04.2024 09:47

KĽDR tiež vykonala skúšobný štart protilietadlovej rakety nového typu "Pyoljji-1-2" v Západnom mori.