Založ si blog

Desatoro (otázok) pre Ivana Korčoka,

takých otázok, na ktoré sa moderátorky nikdy neodvážia.

 

Pán Korčok,

 1. Bol Ježiš Kristus na správnej strane histórie?
 2. Pravdepodobne viete, čo sa deje v Gaze. Pácha štát Izrael genocídu na palestínskych civiloch?
 3. Je EU a NATO na správnej strane dejín? Čo je to správna strana dejín? Vyzýva k tomu aj dosluhujúca prezidentka Čaputová, tak je treba odpoveď poznať už teraz, keď sa dejiny tvoria.

A môže byť taký nezaočkovaný Slovák na správnej strane dejín?

 1. Čo je to ,,svetové spoločenstvo“? Aký je rozdiel medzi západnými a nezápadnými hodnotami. Ako hodnotíte výrok hlavného diplomata EU, Josepha Borrela, že ,,Európa je záhradka a zvyšok sveta je len taká džungľa“?
 2. Pani von der Leyenová pred rokom a pol vyhlásila, že Rusi už nemajú rakety, chýbajú im čipy, a tie získavajú do zvyšných rakiet z ukradnutých ukrajinských práčiek a chladničiek. Použila pani Leyenová informáciu, dezinformáciu, misinformáciu, alebo malinformáciu?
 3. Je potrat základné ľudské právo?
 4. Tešíte sa na budúcnosť, v ktorej podľa zakladateľa Svetového ekonomického fóra v Davose, Karla Schwaba, dôjde v človeku k fúzii biologického, digitálneho, spoločenského, a potom ,,nebudeš vlastniť nič, a budeš šťastný“?
 5. Sľubujete, že sa budete venovať školstvu a zdravotníctvu. Ako konkrétne chcete slovenskej mládeži v štátnych školách vštepovať vlastenectvo, lásku k vlasti?
 6. Vaši progresívni priatelia (Vášáryová) uvažujú o tom, že Slováci by sa mali podrobiť akejsi ,,kultúrnej revolúcii“. Poznáte dejiny, spomeniete si na čistky maoistickej ,,kultúrnej revolúcie“ v Číne, ktorá priniesla chaos, rozvrat, udávanie, zatváranie, o život prišli desiatky miliónov ľudí?
 7. Ak USA začnú vojnu s Čínou (Čína nechce začať, Taiwan nemá ani na rozume), tak budeme Taiwanu dodávať Zuzany a Migy?
 8. Sú sviatky Veľkej noci, ktoré nám pripomínajú, že život každého jedného človeka má nevyčísliteľnú, s ničím neporovnateľnú hodnotu. Aký je váš rebríček priorít medzi týmito horúcimi zemiakmi?
 • Mladí ľudia a ich budúcnosť,
 • Starí ľudia a ich dôchodky,
 • Nulová uhlíková stopa,
 • Svetová zdravotnícka organizácia, ktorá chce celý svet zaviazať k poslušnosti, keď raz vyhlási budúcu pandémiu,
 • Politická korektnosť,
 • Sociálno-emotívne vzdelávanie v školách,
 • Gender srandičky,
 • Feminizmus,
 • Kolektívne myslenie,
 • Neomarxizmus,
 • Totalitná spoločnosť.

 

Viem, že mi nemáte čas teraz odpovedať, tak Vám aspoň prajem pekné sviatky.

 

 

 

AC/DC – 100 000 Slovákov sa chce povoziť na diaľnici do pekla

21.07.2024

Žijem si ľahko Žijem si slobodne Cestovný lístok bez návratu Na nič sa nepýtajte Nechajte ma na pokoji Nepotrebujem dôvod Klesám nadol Je čas na párty Spolu s mojimi priateľmi A tak som na diaľnici do pekla Diaľnica do pekla Som na diaľnici do pekla. Bratislava bude dnes v noci dunieť týmito pekelnými lyrics. Retro šesťdesiatnici, sedemnásťroční zážitkári. [...]

Škótska vysočina a jeden milý, opitý Škót

18.07.2024

V Škótsku je jazero ,,loch“, údolie ,,glen“ a pravá Scotch whisky musí byť single malt, a má to na vaše zvedavé chuťové poháriky čakať v sude minimálne 12 rokov, aby sa to vôbec mohlo nazývať whisky. Údajne. Za dva týždne strávených v blízkosti Aviemore, v národnom parku Cairngorms, som úkol dokola obišiel asi 15 takých lochov, brodil sa v 30 močaristých [...]

Chorvátsko vo vibramkách

17.07.2024

Cestujem už v júni, lebo sa naivne domnievam, že na turistických chodníkoch v chorvátskych horách nebude až tak páľavo. A veruže bolo, pri mori tridsiatky, hore na kopci síce len 21, ale to dalmatinsko sunce pražilo a pražilo. Premuževičeva staza je jedna z najkrajších chorvátskych turistických trás. Biely kameň Severného Velebitu. Vyrážam z parkoviska Zavižan. [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.