Tragédia dievčatka v Nitre a tragédia Pendolina
23. júla 2015 11:01,
Prečítané 4 771x,
marianno,
Nefejtón
Kamarát tvítoval, že ten poľský kamionista je totálny debil.
Ľudia sa rozhorčujú, že čo si zaslúžia nezodpovední rodičia dievčatka, ktoré zomrelo v Nitre, zavreté v infernových horúčavach auta.
Takáto nezodpovednosť sa nedá ospravedlňovať. Ale na rozdiel od iných tragédií, v týchto prípadoch aspoň nešlo o zjavný úmysel. Ako napríklad pri terorizme.
Tak teda skrat?
Horúčavy a spomalené reakcie zdravého úsudku?
Nedostatočné návyky zodpovednosti?
Prepracovanosť?
Niekedy sa veci pobabrú, zopsujú, zvrhnú. Aj keď robíme všetko dobre, podľa plánu, podľa dobrého systému, rutiny.
O to skôr, keď veci zanedbáme.
Mysterium Iniquitatis? Tajomstvo zla, neprávosti?
Frank Sinatra si môže vyspevovať ,,I did it my way“, koľko len nechce.
Ale niekedy sa to aj tak všetko akosi ,,domrví“.
19.04.2026
Lietadlom som sa vozil ešte za starých, dobrých, prehistorických čias, keď ste v rámci letenky dostali aj celkom dobrý obed, džús, pivo, víno. A za príplatok aj pálenô. Celkom dobrá krčma vo výške 10 km nad zemou. Veci sú dnes striktnejšie, hádam aj otravnejšie, kvôli rôznym nevyhnutným kontrolám. Po troch výživných dňoch v horách a na jazerách, sa vraciam domov na [...]
17.04.2026
Milánske metro mi akosi nesadlo. Áno, tie šípky vás navigujú na každom kroku, ale keď sa zo stanice Loreto dá vystúpiť na piatich, šiestich, rôznych uliciach, večer, cestou do hotela sa môžem cítiť aj ako taký stratený sedlák v meste. Pýtam sa vysokého, mladého blondýna, per pazucha s vysokou mladou blondýnou. Nie je blond ako blond, toto nevyzerá na germánsky blond. [...]
10.04.2026
Som vo výške 2200 metrov nad tým jazerom na obrázku a k vrcholovému krížu na Grosser Rosenock, v Biosphärenpark Nockberge, mi chýba už len 240 výškových metrov. Zatiaľ moji jediní spolupútnici boli traja Česi, otec a dvaja dospelí synovia. No dobre kluci, ste mladší, aj trošku vrtkejší, tak ich teda púšťam pred seba. Od vrcholu si to dole strminou, diretissimou, [...]
Nie, ani som nevyhral milion , ale ...
Milan1, u nás sa už takáto hrozná ...
Ten článok je o tom, že sa to stáva.... ...
Milan1, nesúhlasím s vami. Zabudnúť... ...
No a čím viac vykričníkov tam dáš,... ...
Celá debata | RSS tejto debaty