Založ si blog

Papa Biden a Vicky Nuland by sa mali naučiť po anglicky

…a aspoň základy geografie – napríklad pre siedmu triedu americkej, štátnej, základnej školy.

To je v Amerike také minimum, minimorum. Nuž, nádejám sa.

Všetci si ešte dobre pamätáme, ako starý pán Biden patetickým hlasom oznamoval mestu Washington a celému svetu, že ,,síce ruské tanky môžu obkľučovať Kyjev, ale tento ,,iránsky ľud“ sa im nikdy nevzdá. Pápa Joe myslel ukrajinský.

Starý Džou si vtedy poplietol ,,Ukrainian“ s ,,Iranian“ Ale, keďže tie slová ,,vraj“ v angličtine znejú podobne, a Biden je už senior, nuž mu treba odpustiť.

No, čo má chudák starec robiť, keď mu tí poradcovia stále tlačia do hlavy kaleráby s nejakými otravnými Iráncami.

Keď štátna tajomníčka Victoria Nuland (to je tá oná, oná, oná,, čo zorganizovala Majdán a vyexpedovala 5 mld dollars na Ukrajinu, aby z nej spravila….čo vlastne – nuž asi to, čo z nej spravila) bola v Senáte interpelovaná, že teda čo, a ako, a čo tie, tie biologické laboratória na Ukrajine, každý čakal, že Vicky to všetko pekne poprie, ako sa na US State Dep patrí.

Ona….Ona, tá Nulandová: ,,biologické, výskumné zariadenia, o ktoré sa teraz dosť obávame, že ruské vojská by sa mohli snažiť, aby sa ich zmocnili, takže my teraz spolupracujeme s Ukrajincami, aby sme potenciálne mohli zabrániť tomu, aby sa tieto výskumné materiály mohli dostať do ruských rúk.“

As mad as broomstick. She even doesn´t know how to lie!

Nuž, môžete ma opraviť, ale skoro som si istý, že v 27. sekunde nevyslovila ,,jukrajíniens“, ale ,,jukrajónions“.

Nie, milý čitateľ, vôbec nechcem upriamiť Tvoju pozornosť na to, že top US diplomatka nevie ani poriadne zaklamať, keď ju interpelujú ohľadne biolaboratórií na Ukrajine,, chcel som  len v rámci angličtinárskeho jazykového okienka naznačiť, že ani taká americká diplomatka

NEMUSÍ STOPERCENTNE OVLÁDAŤ ANGLIČTINU.

P.S. Niekto mi tu šepká, že čo sa čudujem, že veď taká Emerika nemá žiadnu koncepčnú, zahraničnú politiku, a že na Ministerstve zahraničných vecí USA sú len rôzne kliky, ktoré sa usilujú o presadzovanie svojich geopolitických (rozumej finančných) záujmov, ale ja sa veru  dnes nijako nepoddám.

Pre mňa osobne, bolo toto jedno jazykové okienko.

Čo to tu chcete zrúdiť o/za 9 mesiacov, boyzs?

27.01.2023

Nevedeli odísť ako ľudia. Poondiali sa ako oní, tí, lum-pen-čvargen-proletariát. Ale.. Válov je válov, vraví sviňa. A začém búkvy? – háda politruk. Vsjo jásno. Dovoľte, navrhnem teraz niečo optimistickejšie, a hlavne hlboko ľudské:

Ako som sa pred 30 rokmi stal , , človekom s domovom“

01.01.2023

V ten deň bola vyhlásená samostatná SR – lebo ináč sa to už s tými Čechmi zjavne ukočírovať nedalo. Vracal som sa zo služby, v centre Londýna. Na Strande som poznal už každý kameň, ale aj každého bezdomovca. V ten večer som sa pri každom pristavil, bez ,,vyzvania“ som aj natiahol ruku s almužnou a ešte priateľsky prehodil: ,,Vieš, dnes mám veľký deň. Zrodil [...]

Keď Joseph Ratzinger predpovedal, že , , Cirkev bude malá“

31.12.2022

Dnes, na prelome rokov, sa do večnosti odoberá emeritný pápež Benedikt XVI. Jeden z najvzdelanejších ľudí 20. storočia. Písal neskutočne múdro, a pritom aj ľudia s oveľa nižším intelektom mu dokázali rozumieť. To preto, lebo sa vyjadroval tak jasne a presne, čo už dnes v móde nie je. Mnohí ho milovali, mnohí mu nerozumeli. Niektorí ho označovali za skostnatelého [...]

Joe Biden / Recep Tayyip Erdogan /

Biden hovoril s Erdoganom, reč bola o dodávkach F-16 aj o Švédsku v NATO

29.05.2023 22:57

Jedným z problematických bodov vzťahov medzi USA a Tureckom je v posledných mesiacoch neochota Ankary ratifikovať švédsky vstup do NATO.

Dron / Dronový útok / Vitalij Kličko /

Ukrajinský parlament schválil sankcie proti Iránu na 50 rokov

29.05.2023 22:15

Za dôvod označil dodávky dronov a výzbroje Rusku, ktoré ich používa na útoky na ukrajinské mestá.

Luiz Inácio Lula da Silva / Nicolás Maduro  /

Do skupiny BRICS chcú vstúpiť ďalšie krajiny, vyhlásil brazílsky prezident

29.05.2023 21:37

Skupiny krajín BRICS v súčasnosti tvoria Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika.