Založ si blog

Čo môže sľúbiť slovenský parlament Zelenskému

Tak sme sa dočkali a prišli na rad, zajtra sa má ukrajinský prezident prihovoriť aj Slovákom, prostredníctvom NRSR.

Má už za sebou celú šnúru vystúpení v parlamentoch najsilnejších krajín sveta, v každom z nich sa snažil  poukázať na tradičné hodnoty danej krajiny, plus pridal aj nejaký konkrétny historický artefakt.

A pýtal zbrane, peniaze, sankcie, podporu.

V poľskom Sejme hovoril o susedských vzťahoch s poľskými bratmi a sestrami a vypichol tragédiu po havárii poľského lietadla v Smolensku v roku 2010.

Japoncom pripomenul jadro, Fukušimu, Černobyľ a nebezpečenstvo havárie v ukrajinských jadrových elektrárňach.

Nemeckému kancelárovi Olafovi Scholtzovi oznámil, že jeho krajina je znovu za múrom, ktorý oddeľuje slobodu od otroctva.

Na Američanov platí Pearl Harbour. Tak teda dostali Pearl Harbour.

Briti si vyslúžili výroky Winstona Churchilla.

A potom mu to ten jeho poradca Arestovyč troška pobabral, keď mu poradil, aby v izraelskom parlamente prirovnal utrpenie ukrajinského ľudu k Holokaustu.

Ale páni, to sa predsa nerobí. K Holokaustu sa neprirovnáva nič. A izraelskí politici to Zelenskému dali poriadne najavo.

Tak teda zajtra bude v slovenskom parlamente. Veštime z gule, čo asi povie. Určite sa vyhne historicko-geografickým asociáciám ,,spoločného bratstva Podkarpatstva“. SNP? Aby posilnil nášho ,,bojového ducha“? Povie, že nás oslobodil II. ukrajinský front? Vystraší nás, že keď padne Kyjev, na rade je Bratislava?

A čo bude pýtať. Tie migy, vlastne ani nevieme, či sme ich už dali, či nedali. Tú húfnicu, Zuzanu? Každú chvíľu má odcestovať špeciálka, Lynx, ochranka slovenskej ambasády v Kyjeve.

Sankcie? Tá ruská ropa a plyn začínajú byť pekne horúci zemiak, pán Zelenský, radšej si merkujte slová. Peniaze, na drevo? Ukrajina vraj už teraz potrebuje 7 miliárd dolárov mesačne na fungovanie a 700 miliárd na povojnovú obnovu.

Mňa už viac nič nenapadá, ale ten Zelenského poradca Arestovyč je celkom prešibaný propagandista. Určite z neho niečo vylezie..

Len či tí chlapci ukrajinskí rozumejú aspoň troška tej komplikovanej slovenskej gebuli.

 

, , My tu na Slovensku nežereme seno“, (Fräulein)

25.09.2023

Tú Fräulein pridávam do zátvorky ja, ale ten citát zaznel reálne na jednej predvolebnej tlačovke. Nepatrím medzi útlocitnú Slovač, a tak ma niektoré folkórne prejavy tejto kampane až tak veľmi neurážali, ako tú slovutnú, virtue signallingovú elitu z bratislavských kaviarní. Pľuvanec? Malá, výchovná medzi parohy? Poštípať troška nezkazajkovateľného panáčika, [...]

Vie mi vôbec niekto povedať, prečo v tej vojne ešte stále gebnú ľudia ako muchy?

02.06.2023

Ak sa niekomu zdá tá otázka príliš zložitá, komplexná, kontextuálna, tak nech sa páči, nech si zapne STV. V tejto chvíli prebieha vážna, a pritom jednoduchá diskusia, ako zminimalizovať počet fajčiarov na Slovensku. Jeden z tých múdrych – jedna z tých múdrych, navrhujú, že zákazy a obmedzenia budú môcť fungovať len vtedy, keď sa uplatnia naprieč celým [...]

Čo to tu chcete zrúdiť o/za 9 mesiacov, boyzs?

27.01.2023

Nevedeli odísť ako ľudia. Poondiali sa ako oní, tí, lum-pen-čvargen-proletariát. Ale.. Válov je válov, vraví sviňa. A začém búkvy? – háda politruk. Vsjo jásno. Dovoľte, navrhnem teraz niečo optimistickejšie, a hlavne hlboko ľudské:

Ľudovít Ódor, voľby, Bratislava

Komplikácie u premiéra: Ódor takmer neodvolil. Všetko bolo dohodnuté, zavtipkoval

30.09.2023 11:37

Na to, že si zabudol dôležitý doklad, prišiel pred vstupom do volebnej miestnosti.

banícka nemocnica, Štiavnické Bane

Prvú banícku nemocnicu na Piargu vynovujú. Ako ju zmení polmiliónová investícia?

30.09.2023 11:36

Stáročnú budovu v Štiavnických Baniach, ktoré v minulosti niesli názov Piarg, rekonštruujú. Kedysi v nej liečili ťažko chorých baníkov, no už čoskoro bude slúžiť seniorom.

OĽaNO / Igor Matovič /

OĽaNO mali poškodiť desiatky fiatok. Jedno auto preniesli podľa Pročka na zákaz parkovania

30.09.2023 11:31

Na auto neznámi páchatelia napísali hanlivý odkaz lídrovi hnutia Igorovi Matovičovi.

Armenia Azerbaijan Nagorno-Karabakh Exodus

Hranice z Karabachu prekročilo už vyše 100-tisíc utečencov

30.09.2023 10:43

Azerbajdžan, kde vládne autoritársky režim, prevzal minulý týždeň úplnú kontrolu nad Karabachom.