Založ si blog

Čo môže sľúbiť slovenský parlament Zelenskému

Tak sme sa dočkali a prišli na rad, zajtra sa má ukrajinský prezident prihovoriť aj Slovákom, prostredníctvom NRSR.

Má už za sebou celú šnúru vystúpení v parlamentoch najsilnejších krajín sveta, v každom z nich sa snažil  poukázať na tradičné hodnoty danej krajiny, plus pridal aj nejaký konkrétny historický artefakt.

A pýtal zbrane, peniaze, sankcie, podporu.

V poľskom Sejme hovoril o susedských vzťahoch s poľskými bratmi a sestrami a vypichol tragédiu po havárii poľského lietadla v Smolensku v roku 2010.

Japoncom pripomenul jadro, Fukušimu, Černobyľ a nebezpečenstvo havárie v ukrajinských jadrových elektrárňach.

Nemeckému kancelárovi Olafovi Scholtzovi oznámil, že jeho krajina je znovu za múrom, ktorý oddeľuje slobodu od otroctva.

Na Američanov platí Pearl Harbour. Tak teda dostali Pearl Harbour.

Briti si vyslúžili výroky Winstona Churchilla.

A potom mu to ten jeho poradca Arestovyč troška pobabral, keď mu poradil, aby v izraelskom parlamente prirovnal utrpenie ukrajinského ľudu k Holokaustu.

Ale páni, to sa predsa nerobí. K Holokaustu sa neprirovnáva nič. A izraelskí politici to Zelenskému dali poriadne najavo.

Tak teda zajtra bude v slovenskom parlamente. Veštime z gule, čo asi povie. Určite sa vyhne historicko-geografickým asociáciám ,,spoločného bratstva Podkarpatstva“. SNP? Aby posilnil nášho ,,bojového ducha“? Povie, že nás oslobodil II. ukrajinský front? Vystraší nás, že keď padne Kyjev, na rade je Bratislava?

A čo bude pýtať. Tie migy, vlastne ani nevieme, či sme ich už dali, či nedali. Tú húfnicu, Zuzanu? Každú chvíľu má odcestovať špeciálka, Lynx, ochranka slovenskej ambasády v Kyjeve.

Sankcie? Tá ruská ropa a plyn začínajú byť pekne horúci zemiak, pán Zelenský, radšej si merkujte slová. Peniaze, na drevo? Ukrajina vraj už teraz potrebuje 7 miliárd dolárov mesačne na fungovanie a 700 miliárd na povojnovú obnovu.

Mňa už viac nič nenapadá, ale ten Zelenského poradca Arestovyč je celkom prešibaný propagandista. Určite z neho niečo vylezie..

Len či tí chlapci ukrajinskí rozumejú aspoň troška tej komplikovanej slovenskej gebuli.

 

How to be useful, and not an idiot

09.04.2024

Myslím, že titulok nie je nutné prekladať, takže dnes len krátka úvaha, možno aj s fejtónovým nádychom. Ako nebyť idiot Poznanie. Jednoducho povedané vnímanie okolitého sveta, získavanie informácií, čo môže byť v dnešných časoch cenzúry a vojnovej propagandy priam syzifovská robota. Ale ak nevieš čo sa vo svete deje, nemôžeš zaujať ani stanovisko. Vlastne [...]

Dnes sa s Vami veľmi rád lúčim, pani Čaputová

06.04.2024

Moratóriu už odbila hodina, prezidentských víťazov ešte stále nepoznáme, no aj tak je toto súca chvíľa rozlúčiť sa s jednou érou. Šéf zavesil v kancelárii portrét prezidentky na stenu, rovno nad moju hlavu. Tak tam visel. Bez ohľadu na vkus, ľudia vravia, že bola taká reprezentatívna. Bude nová podobizeň, ale ja už pod ňou sedieť nebudem. Zuzana Čaputová nebola [...]

Palestínska krv a krv kolektívneho Západu

05.04.2024

Izraelská soldatestka zabila v Gaze približne 35 tisíc Palestínčanov, väčšinu z nich civilov, žien a detí. Teraz izraelská armáda zabila siedmich občanov kolektívneho Západu, izraelské nálety v pondelok zasiahli konvoj World Central Kitchen. Táto organizácia potvrdila úmrtie svojich siedmich pracovníkov a dodala, že išlo o osoby z Austrálie, Poľska, Spojeného [...]

RNC,  Republikánsky národný výbor

Sídlo výboru republikánov evakuovali z dôvodu zásielky ampuliek s krvou. Boli určené pre Trumpa

22.05.2024 23:10

Bezprostredne nebolo známe, či s doručenou krvou prišli nejaké osoby do kontaktu a ani to, komu patrila.

čln, dunaj, maďarsko

Motorový čln, ktorý narazil do výletnej lode na Dunaji, riadil opitý muž

22.05.2024 21:50

Maďarská polícia našla jedného z piatich nezvestných po tragickej zrážke motorového člna s výletnou loďou.

NATO, Ukrajina

Weimarský trojuholník: Nemecko, Francúzsko a Poľsko chcú byť základom obrany Európy pred Ruskom

22.05.2024 21:10

Nemecko, Francúzsko a Poľsko sa chcú stať hnacou silou európskeho bezpečnostného rámca, ktorý by dokázal odolávať hybridným hrozbám Ruska.

budova TASR tlačová agentúra SR

Poslanci zvolili troch nových členov Správnej rady Tlačovej agentúry SR

22.05.2024 20:56

Poslanci zvolili odborníka v oblasti práva, odborníka v oblasti ekonómie a odborníka v oblasti žurnalistiky.