Založ si blog

Mladý Ukrajinec v slovenskom markete, ktorý , , nikomu nechýba“ v donbasských zákopoch

V supermarkete som stretol takú mladú, ukrajinskú rodinku, na predvíkendovom doplnení zásob. Žiadne osemdesiattisícové SUV, arogantný kukuč, vyžadujúci honor, lebo ,,my vás tu všetkých v Európe bránime“.

On, v ošúchaných kraťasoch, tenisky ešte horšie ako ja, ona – 35 – ročná, slušne, čisto oháknutá, ale na naše pomery zo zjavne skromných pomerov. Decko na rukách – fajn, ako všetky decká na tomto svete. Vypleštené očiská na nový svet.

Mihailo – Mišo, len zostaň tu, pošíriš slovanský genofond, aspoň nám Brusel nebude môcť nútiť afganských pastierov kôz, ktorým –  chudákom – pršala roky americká síra na nepokryté hlavy.

Že prečo ten mladý chlap nebráni slávu Ukrajiny v zákope, na Donbase?

Neviem, ale dobre ti tak, Mihailo, alebo ,,kak tebjá zavút“?

Mimochodom, ešte som nepočul žiadneho Ukrajinca hovoriť inou rečou než ruštinou.

Mihailo – alebo ,,kak jivó zavút“ – je tu z nejakého dôvodu. Možno dobrého. Možno zákonne dobrého. Možno morálne dobrého. A vlastne by som povedal, skoro určite morálne dobrého.

Kto by už tak chcel ísť dobrovoľne do ,,mjasorúbky“, mlynčeka na mäso?

Pán Zelenský, naslovíčko, prosím. Za vášu idealógiju, pan Zelenskij?

Pán Borrrel, šéf EU ,,diplomacie“, ,,a Vam ne pazór“ – nie je Vám hanba, keď ako diplomat vyhlasujete, že tento konflikt treba riešiť len vojenskou cestou?

A páán Biden, už ste schválili tých 40 miliárd na húfnice, aby to všetko trvalo až do posledného Ukrajinca?

Podľa kongresmana Randa Paula, Američania tých 40 ani nemajú, a tak si budú musieť požičať, aby mohli posielať húfnice na Ukrajinu.

V angličtine je také prirovnanie, keď niekto šialene míňa, ako zmyslov zbavený, že ,,rozhadzuje peniaze, ako opitý námorník v prístavnej krčme“.

Prečo?

 

 

 

 

 

Alibaba a 400 davosských zbojníkov

27.05.2022

Tento rok sa nazlietali do Davosu na svojich ,,private jets“ v máji, ej tie sokoly davosské, hej tí sokoli davosskí. Normálne sa tam očumujú v zime, ale teraz v máji, Ukrajina vraj, a tak teraz si ani len nezalyžovali na švajčiarskych pistách. Geriatrický samit. Starý Schwab, čo by chcel nariadiť svetu budúcnosť, skoro storočný Soros, čo riadil aj slovenské mimovládky [...]

Bob Dylan a jeho nadčasoví , , Majstri vojny“ s prekladom textu

17.05.2022

Slávny pesničkár a možno aj jeho najslávnejšia protivojnová pesnička ,,Masters of War“. Nadčasová. Aktuálna včera, dnes, a žiaľ, možno aj zajtra. Preklad – autor blogu. Tak teda, majstri vojny, strojcovia všetkých kanónov, inžinieri lietadiel smrti, snovatelia bômb, spoza hrubých múrov, spoza mahagónových stolov. Len vám chcem dnes povedať, že previdím aj cez tú [...]

Ako rýchlo zistíte, či vám popremývali mozog

15.05.2022

Bob Moran kreslí utešeno-insitné politické kartúny a na jeho stránke sú k dispozícii s voľnou licenciou. Podľa tohto obrázku by dnešný západný človiečik mohol rýchlo zistiť, či mu už tí otravní propagandisti celkom poplietli hlavu. Hovorí sa tomu brainwashing, alebo ovládanie myslenia, alebo gaslighting, či menticída. Spravte si teda inventúru v hlave, [...]

Peter Visolajský

Visolajský: Ministerstvo má predložiť ponuku na zvyšovanie platov lekárov do konca týždňa

04.07.2022 15:53

Ochotu podať výpoveď v polovici júna deklarovalo približne 3000 lekárov z nemocníc.

cyklistka, cyklista,

Cyklistka na priechode nezosadla z bicykla. Spôsobila nehodu

04.07.2022 14:57

Polícia apeluje aj na nemotorových účastníkov cestnej premávky, aby si na cestách dávali väčší pozor a rešpektovali príslušné dopravné značenie.

obete, covid

Celkovo 66 ľudí požiadalo o refundáciu za prevoz zosnulých na COVID-19

04.07.2022 14:32

Presná suma nie je vyčíslená, keďže veľa žiadateľov neuviedlo požadovanú sumu.

De Vries

Zadržali Poliaka podozrivého z vraždy reportéra De Vriesa

04.07.2022 14:21

Bližšie neidentifikovaný muž je podozrivý z toho, že riadil tých, ktorí vykonali vraždu holandského investigatívneho novinára.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 675843x
Priemerná čítanosť článkov: 2888x

Autor blogu

Kategórie