Založ si blog

Alibaba a 400 davosských zbojníkov

Tento rok sa nazlietali do Davosu na svojich ,,private jets“ v máji, ej tie sokoly davosské, hej tí sokoli davosskí. Normálne sa tam očumujú v zime,  ale teraz v máji, Ukrajina vraj, a tak teraz si ani len nezalyžovali na švajčiarskych pistách.

Geriatrický samit. Starý Schwab, čo by chcel nariadiť svetu budúcnosť, skoro storočný Soros, čo riadil aj slovenské mimovládky 30 rokov, predpotopný Kissinger, ktorý sa im vymkol spomedzi prstov, keď z neho vyšlo, že teda aby Ukrajina pustila kus stepi, lebo už sa nepatrí, aby tam padali ruské snarjády.

A len tak sa zachráni slávna západná civilizácia, demokracia, a ešte aj tá oná – sloboda, ktorej tu máme tak nahusto, že sa už ani nedá dýchať, nieto ešte krájať.

Ako vždy. Ako vždy sa pridala nomenklatúrna omladina. Kádre. Aktívni zvázáci zo všetkých európskych kabinetov. Kádre, a medzi nimi aj nádejný Heger. Neviem, či letel prajvit džetom, alebo ho zaviezli s majákom po nemeckej diaľnici. Ale povedal, čo bolo treba: ,,Keď Rusi dobyjú Ukrajinu, už sa nevedia dočkať, ako budú páliť vatry na Sitne“.

Chcú, aby sme sa postili, aby sme nemíňali plyn a ropu, a tak rozdrvili necivilizované Rusko.

Chcú, aby sme prešli cez energetický reset, ktorý bude síce bolestivý, ale ktorý ,,stojí za to“.

Chcú, aby sme sa nadšene zvítali s érou digitálnej meny, ktorá bude vedieť kontrolovať ešte aj to, na ktorom diaľničnom odpočívadle si si kedy uľavil.

A prezident skupiny Alibaba, Michael Evans, sa tým zošúvereným zombíkom zalieča: ,,Áno, všetko je už pripravené, aby sme spustili ,,carbon footprint tracker“, aplikáciu do všetkých mobilov, ktorá bude monitorovať,

 

čo ste jedli, koľko, kedy,

koľko tankovali,

či ste aj boeingom, alebo airbusom leteli,

a ako ďaleko,

a potom…

Nikto nevie, čo potom.

Nikto nevie, čo urobí Alibaba a jej 400, alebo 4000? zbojníkov s týmito užitočnými dátami…………idiotami.

Ja áno.

, , My tu na Slovensku nežereme seno“, (Fräulein)

25.09.2023

Tú Fräulein pridávam do zátvorky ja, ale ten citát zaznel reálne na jednej predvolebnej tlačovke. Nepatrím medzi útlocitnú Slovač, a tak ma niektoré folkórne prejavy tejto kampane až tak veľmi neurážali, ako tú slovutnú, virtue signallingovú elitu z bratislavských kaviarní. Pľuvanec? Malá, výchovná medzi parohy? Poštípať troška nezkazajkovateľného panáčika, [...]

Vie mi vôbec niekto povedať, prečo v tej vojne ešte stále gebnú ľudia ako muchy?

02.06.2023

Ak sa niekomu zdá tá otázka príliš zložitá, komplexná, kontextuálna, tak nech sa páči, nech si zapne STV. V tejto chvíli prebieha vážna, a pritom jednoduchá diskusia, ako zminimalizovať počet fajčiarov na Slovensku. Jeden z tých múdrych – jedna z tých múdrych, navrhujú, že zákazy a obmedzenia budú môcť fungovať len vtedy, keď sa uplatnia naprieč celým [...]

Čo to tu chcete zrúdiť o/za 9 mesiacov, boyzs?

27.01.2023

Nevedeli odísť ako ľudia. Poondiali sa ako oní, tí, lum-pen-čvargen-proletariát. Ale.. Válov je válov, vraví sviňa. A začém búkvy? – háda politruk. Vsjo jásno. Dovoľte, navrhnem teraz niečo optimistickejšie, a hlavne hlboko ľudské:

Ľudovít Ódor, voľby, Bratislava

Komplikácie u premiéra: Ódor takmer neodvolil. Všetko bolo dohodnuté, zavtipkoval

30.09.2023 11:37

Na to, že si zabudol dôležitý doklad, prišiel pred vstupom do volebnej miestnosti.

banícka nemocnica, Štiavnické Bane

Prvú banícku nemocnicu na Piargu vynovujú. Ako ju zmení polmiliónová investícia?

30.09.2023 11:36

Stáročnú budovu v Štiavnických Baniach, ktoré v minulosti niesli názov Piarg, rekonštruujú. Kedysi v nej liečili ťažko chorých baníkov, no už čoskoro bude slúžiť seniorom.

OĽaNO / Igor Matovič /

OĽaNO mali poškodiť desiatky fiatok. Jedno auto preniesli podľa Pročka na zákaz parkovania

30.09.2023 11:31

Na auto neznámi páchatelia napísali hanlivý odkaz lídrovi hnutia Igorovi Matovičovi.

Armenia Azerbaijan Nagorno-Karabakh Exodus

Hranice z Karabachu prekročilo už vyše 100-tisíc utečencov

30.09.2023 10:43

Azerbajdžan, kde vládne autoritársky režim, prevzal minulý týždeň úplnú kontrolu nad Karabachom.