Založ si blog

Alibaba a 400 davosských zbojníkov

Tento rok sa nazlietali do Davosu na svojich ,,private jets“ v máji, ej tie sokoly davosské, hej tí sokoli davosskí. Normálne sa tam očumujú v zime,  ale teraz v máji, Ukrajina vraj, a tak teraz si ani len nezalyžovali na švajčiarskych pistách.

Geriatrický samit. Starý Schwab, čo by chcel nariadiť svetu budúcnosť, skoro storočný Soros, čo riadil aj slovenské mimovládky 30 rokov, predpotopný Kissinger, ktorý sa im vymkol spomedzi prstov, keď z neho vyšlo, že teda aby Ukrajina pustila kus stepi, lebo už sa nepatrí, aby tam padali ruské snarjády.

A len tak sa zachráni slávna západná civilizácia, demokracia, a ešte aj tá oná – sloboda, ktorej tu máme tak nahusto, že sa už ani nedá dýchať, nieto ešte krájať.

Ako vždy. Ako vždy sa pridala nomenklatúrna omladina. Kádre. Aktívni zvázáci zo všetkých európskych kabinetov. Kádre, a medzi nimi aj nádejný Heger. Neviem, či letel prajvit džetom, alebo ho zaviezli s majákom po nemeckej diaľnici. Ale povedal, čo bolo treba: ,,Keď Rusi dobyjú Ukrajinu, už sa nevedia dočkať, ako budú páliť vatry na Sitne“.

Chcú, aby sme sa postili, aby sme nemíňali plyn a ropu, a tak rozdrvili necivilizované Rusko.

Chcú, aby sme prešli cez energetický reset, ktorý bude síce bolestivý, ale ktorý ,,stojí za to“.

Chcú, aby sme sa nadšene zvítali s érou digitálnej meny, ktorá bude vedieť kontrolovať ešte aj to, na ktorom diaľničnom odpočívadle si si kedy uľavil.

A prezident skupiny Alibaba, Michael Evans, sa tým zošúvereným zombíkom zalieča: ,,Áno, všetko je už pripravené, aby sme spustili ,,carbon footprint tracker“, aplikáciu do všetkých mobilov, ktorá bude monitorovať,

 

čo ste jedli, koľko, kedy,

koľko tankovali,

či ste aj boeingom, alebo airbusom leteli,

a ako ďaleko,

a potom…

Nikto nevie, čo potom.

Nikto nevie, čo urobí Alibaba a jej 400, alebo 4000? zbojníkov s týmito užitočnými dátami…………idiotami.

Ja áno.

AC/DC – 100 000 Slovákov sa chce povoziť na diaľnici do pekla

21.07.2024

Žijem si ľahko Žijem si slobodne Cestovný lístok bez návratu Na nič sa nepýtajte Nechajte ma na pokoji Nepotrebujem dôvod Klesám nadol Je čas na párty Spolu s mojimi priateľmi A tak som na diaľnici do pekla Diaľnica do pekla Som na diaľnici do pekla. Bratislava bude dnes v noci dunieť týmito pekelnými lyrics. Retro šesťdesiatnici, sedemnásťroční zážitkári. [...]

Škótska vysočina a jeden milý, opitý Škót

18.07.2024

V Škótsku je jazero ,,loch“, údolie ,,glen“ a pravá Scotch whisky musí byť single malt, a má to na vaše zvedavé chuťové poháriky čakať v sude minimálne 12 rokov, aby sa to vôbec mohlo nazývať whisky. Údajne. Za dva týždne strávených v blízkosti Aviemore, v národnom parku Cairngorms, som úkol dokola obišiel asi 15 takých lochov, brodil sa v 30 močaristých [...]

Chorvátsko vo vibramkách

17.07.2024

Cestujem už v júni, lebo sa naivne domnievam, že na turistických chodníkoch v chorvátskych horách nebude až tak páľavo. A veruže bolo, pri mori tridsiatky, hore na kopci síce len 21, ale to dalmatinsko sunce pražilo a pražilo. Premuževičeva staza je jedna z najkrajších chorvátskych turistických trás. Biely kameň Severného Velebitu. Vyrážam z parkoviska Zavižan. [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.