Založ si blog

Alibaba a 400 davosských zbojníkov

Tento rok sa nazlietali do Davosu na svojich ,,private jets“ v máji, ej tie sokoly davosské, hej tí sokoli davosskí. Normálne sa tam očumujú v zime,  ale teraz v máji, Ukrajina vraj, a tak teraz si ani len nezalyžovali na švajčiarskych pistách.

Geriatrický samit. Starý Schwab, čo by chcel nariadiť svetu budúcnosť, skoro storočný Soros, čo riadil aj slovenské mimovládky 30 rokov, predpotopný Kissinger, ktorý sa im vymkol spomedzi prstov, keď z neho vyšlo, že teda aby Ukrajina pustila kus stepi, lebo už sa nepatrí, aby tam padali ruské snarjády.

A len tak sa zachráni slávna západná civilizácia, demokracia, a ešte aj tá oná – sloboda, ktorej tu máme tak nahusto, že sa už ani nedá dýchať, nieto ešte krájať.

Ako vždy. Ako vždy sa pridala nomenklatúrna omladina. Kádre. Aktívni zvázáci zo všetkých európskych kabinetov. Kádre, a medzi nimi aj nádejný Heger. Neviem, či letel prajvit džetom, alebo ho zaviezli s majákom po nemeckej diaľnici. Ale povedal, čo bolo treba: ,,Keď Rusi dobyjú Ukrajinu, už sa nevedia dočkať, ako budú páliť vatry na Sitne“.

Chcú, aby sme sa postili, aby sme nemíňali plyn a ropu, a tak rozdrvili necivilizované Rusko.

Chcú, aby sme prešli cez energetický reset, ktorý bude síce bolestivý, ale ktorý ,,stojí za to“.

Chcú, aby sme sa nadšene zvítali s érou digitálnej meny, ktorá bude vedieť kontrolovať ešte aj to, na ktorom diaľničnom odpočívadle si si kedy uľavil.

A prezident skupiny Alibaba, Michael Evans, sa tým zošúvereným zombíkom zalieča: ,,Áno, všetko je už pripravené, aby sme spustili ,,carbon footprint tracker“, aplikáciu do všetkých mobilov, ktorá bude monitorovať,

 

čo ste jedli, koľko, kedy,

koľko tankovali,

či ste aj boeingom, alebo airbusom leteli,

a ako ďaleko,

a potom…

Nikto nevie, čo potom.

Nikto nevie, čo urobí Alibaba a jej 400, alebo 4000? zbojníkov s týmito užitočnými dátami…………idiotami.

Ja áno.

Mladý Ukrajinec v slovenskom markete, ktorý , , nikomu nechýba“ v donbasských zákopoch

20.05.2022

V supermarkete som stretol takú mladú, ukrajinskú rodinku, na predvíkendovom doplnení zásob. Žiadne osemdesiattisícové SUV, arogantný kukuč, vyžadujúci honor, lebo ,,my vás tu všetkých v Európe bránime“. On, v ošúchaných kraťasoch, tenisky ešte horšie ako ja, ona – 35 – ročná, slušne, čisto oháknutá, ale na naše pomery zo zjavne skromných pomerov. Decko na [...]

Bob Dylan a jeho nadčasoví , , Majstri vojny“ s prekladom textu

17.05.2022

Slávny pesničkár a možno aj jeho najslávnejšia protivojnová pesnička ,,Masters of War“. Nadčasová. Aktuálna včera, dnes, a žiaľ, možno aj zajtra. Preklad – autor blogu. Tak teda, majstri vojny, strojcovia všetkých kanónov, inžinieri lietadiel smrti, snovatelia bômb, spoza hrubých múrov, spoza mahagónových stolov. Len vám chcem dnes povedať, že previdím aj cez tú [...]

Ako rýchlo zistíte, či vám popremývali mozog

15.05.2022

Bob Moran kreslí utešeno-insitné politické kartúny a na jeho stránke sú k dispozícii s voľnou licenciou. Podľa tohto obrázku by dnešný západný človiečik mohol rýchlo zistiť, či mu už tí otravní propagandisti celkom poplietli hlavu. Hovorí sa tomu brainwashing, alebo ovládanie myslenia, alebo gaslighting, či menticída. Spravte si teda inventúru v hlave, [...]

medveď, zoo

Medveď behá aj v okolí Vrábľov, od železnice k vinohradom

04.07.2022 17:22

Mesto Vráble v okrese Nitra upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa hnedého v blízkosti mesta.

grécko, požiar, helikoptéra, vrtuľník, požiar, atény, hasenie

Pri Aténach vypukol lesný požiar. Neďaleké mesto museli evakuovať

04.07.2022 17:17

S požiarom bojuje viac ako 100 hasičov za podpory štyroch lietadiel a dvoch vrtuľníkov.

Eduard Heger

Heger sa chvály nedočkal, tak sa pochválil sám. Za čo môže jeho vláda?

04.07.2022 16:54

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) len nedávno vyhlásil, že vláda, ktorú vedie, má výsledky. Pre hádky v koalícii však o nich nepočuť. Tak sa začal chváliť sám.

Ukrajina / UA /

Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je úloha všetkých

04.07.2022 16:28

Rekonštrukcia Ukrajiny má pritom stáť trištvrte bilióna dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 675847x
Priemerná čítanosť článkov: 2888x

Autor blogu

Kategórie