Založ si blog

Vie mi vôbec niekto povedať, prečo v tej vojne ešte stále gebnú ľudia ako muchy?

Ak sa niekomu zdá tá otázka príliš zložitá, komplexná, kontextuálna, tak nech sa páči, nech si zapne STV. V tejto chvíli prebieha vážna, a pritom jednoduchá diskusia, ako zminimalizovať počet fajčiarov na Slovensku. Jeden z tých múdrych – jedna z tých múdrych, navrhujú, že zákazy a obmedzenia budú môcť fungovať len vtedy, keď sa uplatnia naprieč celým spektrom Európskej únie.

A prečo je teda tá vojna, keď producenti takéhoto múdra, takýchto múdier,  dokážu rovno z vačku, rovno z rukáva, takto šarmantne odfajčiť všetkých fajčiarov?

Hanba celej vašej ,,diplomacii“.

Diplomat v histórii bol človek múdry, encyklopedista, človek nad vecou, ktorý presne vedel, aká zhumpľovaná je človekova esencia – podstata ľudského bytia. Že ten ľudko sa dokáže dopustiť aj tých najzverskejších neľudskostí. A preto keď sa dvaja zhumpľovanci do seba pustili, bolo im treba pomôcť sa z toho dostať.

Vojvodca Blinken, najmocnejší diplomat, najlepšie vyzbrojenej zeme. Bez mihnutia oka ochotný bojovať do posledného Donbasana, Krivorožčana, Užhorodčana.

Hlava európskej diplomacie, katalánsky Joseph Borrel. Ten hneď na začiatku ako diplomat vyhlásil, že túto vojnu možno riešiť len vojenskými, a nie diplomatickými prostriedkami.

Napoleon zo Šánzelizé. Vždy inak, podľa toho, ako zafúka vietor, a skadiaľ môžu prísť potenciálne lóve.

Ursula. Ursula von…ja viem, treba byť ,,empatický“. Pani Ursula je proste fenomén. Pani Ursula je fenomén.

A potom tá pani, ministerka zahraničných vecí veľkého Nemecka. Diplom z chýrnej Hamburskej univerzity, z ešte chýrnejšej LSE – London School of Economics, ktorej absolventi sa vystatujú, že oproti nim je taký Oxford a Cambridge len šufix.  Annalena Baerbock vo svojej diplomatickej chtivosti už pred niekoľkými mesiacmi vyhlásila, že Európa musí pridať v dodávkach zbraní, lebo ,,je vo vojne s Ruskom“. Chcel by som byť muchou na stene a počúvať, ako jej nejaký poradca so zvyšným pudom sebazáchovy, s posledným ánungom a richtikom vysvetľuje, že teda, Anallena, takto nie, veď to by Nemecko priamo vyhlásilo Rusku vojnu.

Ja už nebudem teraz pokračovať v logickom výpočte a obracať sa na Grasalkovičov palác. Nech si tí v paláci žijú svoj život ako v paláci, keď už teda ,,nerozumejú tým Slovákom“.

Tých našich topšpičkových diplomatov by som vôbec neposielal na exkurzie do Buče, ale do vojnových zákopov. Nie navždy, nebojte sa, nie som zlomyseľný. Tak na tri dni, na exkurziu, do zákopu v Bachmute, po kolená v decembrovej vode, životnosť okolitých, nediplomatických ľudkov…

 

, , My tu na Slovensku nežereme seno“, (Fräulein)

25.09.2023

Tú Fräulein pridávam do zátvorky ja, ale ten citát zaznel reálne na jednej predvolebnej tlačovke. Nepatrím medzi útlocitnú Slovač, a tak ma niektoré folkórne prejavy tejto kampane až tak veľmi neurážali, ako tú slovutnú, virtue signallingovú elitu z bratislavských kaviarní. Pľuvanec? Malá, výchovná medzi parohy? Poštípať troška nezkazajkovateľného panáčika, [...]

Čo to tu chcete zrúdiť o/za 9 mesiacov, boyzs?

27.01.2023

Nevedeli odísť ako ľudia. Poondiali sa ako oní, tí, lum-pen-čvargen-proletariát. Ale.. Válov je válov, vraví sviňa. A začém búkvy? – háda politruk. Vsjo jásno. Dovoľte, navrhnem teraz niečo optimistickejšie, a hlavne hlboko ľudské:

Ako som sa pred 30 rokmi stal , , človekom s domovom“

01.01.2023

V ten deň bola vyhlásená samostatná SR – lebo ináč sa to už s tými Čechmi zjavne ukočírovať nedalo. Vracal som sa zo služby, v centre Londýna. Na Strande som poznal už každý kameň, ale aj každého bezdomovca. V ten večer som sa pri každom pristavil, bez ,,vyzvania“ som aj natiahol ruku s almužnou a ešte priateľsky prehodil: ,,Vieš, dnes mám veľký deň. Zrodil [...]

Armenia Azerbaijan Nagorno-Karabakh Exodus

Hranice z Karabachu prekročilo už vyše 100-tisíc utečencov

30.09.2023 10:43

Azerbajdžan, kde vládne autoritársky režim, prevzal minulý týždeň úplnú kontrolu nad Karabachom.

F-16

Bojujúci sokol: prvá slovenská stíhačka F-16 už lieta

30.09.2023 09:03

Slovensko sa dodaním amerických stíhačiek F-16 stane prvou európskou krajinou, ktorá bude disponovať touto najnovšou verziou Fighting Falcon (Bojujúci sokol).

Musk

Musk videom a komentárom k migrácii podráždil Berlín, vymenili si názory na twitteri

30.09.2023 07:11

K zrážke názorov na sociálnej sieti X došlo v piatok medzi nemeckým ministerstvom zahraničných vecí a miliardárom Elonom Muskom.

Ľudovít Ódor

ONLINE: Odvolili už premiér aj Fico. Ódor si zabudol občianku, šéf Smeru si praje pre SR väčší rezeň

30.09.2023 06:00, aktualizované: 10:53

Volebné miestnosti sa otvorili v sobotu o 7.00 h, hlasovanie sa končí o 22.00 h.