Založ si blog

, , My tu na Slovensku nežereme seno“, (Fräulein)

Tú Fräulein pridávam do zátvorky ja, ale ten citát zaznel reálne na jednej predvolebnej tlačovke.

Nepatrím medzi útlocitnú Slovač, a tak ma niektoré folkórne prejavy tejto kampane až tak veľmi neurážali, ako tú slovutnú, virtue signallingovú elitu z bratislavských kaviarní.  Pľuvanec? Malá, výchovná medzi parohy? Poštípať troška nezkazajkovateľného panáčika, vyčíňajúceho ako z rozumu vychádzajúce decko, skákajúce po plafón?

Aú. Aú.

No a čo ste čakali, vaše poslanecké blahorodia, po tom, čo ste tu napáchali na ľuďoch za posledné tri roky.

Kovidový teror.

Ekoteror.

Nord Streamový teror.

Inflačný teror.

Hoax teror. To keď Hamran už nelapá lumpov, ale káže, čo je pravda. A všetko ostatné je hoax a konšpirácia.

,,Byť na správnej strane dejín“ – teror. Asi tá najkomickejšia, gaslightingová floskula na odžub malých ľudkov. Aj z filozofického, aj z politologického hľadiska poznať ,,správnu stranu dejín“ je asi tak na úrovni poznať budúcnosť, hrať sa na bôžika. Prítomnosť určujú mocní, minulosť prepisujú víťazi. Nuž, veľa šťastia, na tej vašej správnej strane dejín.

Konečne k tomu titulku.

Tak som si vyhodnotil predvolebnú hitparádu o najdžezovejší moment tejto kampane. Na prvom mieste sa umiestnil nemenovaný politik, ktorého sa na tlačovej konferencii nemenovaná nemecká novinárka vyčítava opýtala:

,,A prečo vy tak podporujete tú moskovskú propagandu“?

Nemenovaný sa jej pokúsil dať širšiu odpoveď v zmysle svojho vnímania správneho miesta v dejinách, pričom uviedol, že moskovskú propagandu nepodporuje, ale Slovensko má právo na suverénne postoje voči konfliktu na Ukrajine, Slovensko je svojprávne, suverénne, nie vazal a kolónia, a….

A MY TU NA SLOVENSKU NEŽEREME SENO.

Ktovie, ako to tej Fräulein preložili do nemčiny. Ktovie, či to taká Fräulein môže vôbec niekedy aj pochopiť.

 

AC/DC – 100 000 Slovákov sa chce povoziť na diaľnici do pekla

21.07.2024

Žijem si ľahko Žijem si slobodne Cestovný lístok bez návratu Na nič sa nepýtajte Nechajte ma na pokoji Nepotrebujem dôvod Klesám nadol Je čas na párty Spolu s mojimi priateľmi A tak som na diaľnici do pekla Diaľnica do pekla Som na diaľnici do pekla. Bratislava bude dnes v noci dunieť týmito pekelnými lyrics. Retro šesťdesiatnici, sedemnásťroční zážitkári. [...]

Škótska vysočina a jeden milý, opitý Škót

18.07.2024

V Škótsku je jazero ,,loch“, údolie ,,glen“ a pravá Scotch whisky musí byť single malt, a má to na vaše zvedavé chuťové poháriky čakať v sude minimálne 12 rokov, aby sa to vôbec mohlo nazývať whisky. Údajne. Za dva týždne strávených v blízkosti Aviemore, v národnom parku Cairngorms, som úkol dokola obišiel asi 15 takých lochov, brodil sa v 30 močaristých [...]

Chorvátsko vo vibramkách

17.07.2024

Cestujem už v júni, lebo sa naivne domnievam, že na turistických chodníkoch v chorvátskych horách nebude až tak páľavo. A veruže bolo, pri mori tridsiatky, hore na kopci síce len 21, ale to dalmatinsko sunce pražilo a pražilo. Premuževičeva staza je jedna z najkrajších chorvátskych turistických trás. Biely kameň Severného Velebitu. Vyrážam z parkoviska Zavižan. [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.