Založ si blog

, , My tu na Slovensku nežereme seno“, (Fräulein)

Tú Fräulein pridávam do zátvorky ja, ale ten citát zaznel reálne na jednej predvolebnej tlačovke.

Nepatrím medzi útlocitnú Slovač, a tak ma niektoré folkórne prejavy tejto kampane až tak veľmi neurážali, ako tú slovutnú, virtue signallingovú elitu z bratislavských kaviarní.  Pľuvanec? Malá, výchovná medzi parohy? Poštípať troška nezkazajkovateľného panáčika, vyčíňajúceho ako z rozumu vychádzajúce decko, skákajúce po plafón?

Aú. Aú.

No a čo ste čakali, vaše poslanecké blahorodia, po tom, čo ste tu napáchali na ľuďoch za posledné tri roky.

Kovidový teror.

Ekoteror.

Nord Streamový teror.

Inflačný teror.

Hoax teror. To keď Hamran už nelapá lumpov, ale káže, čo je pravda. A všetko ostatné je hoax a konšpirácia.

,,Byť na správnej strane dejín“ – teror. Asi tá najkomickejšia, gaslightingová floskula na odžub malých ľudkov. Aj z filozofického, aj z politologického hľadiska poznať ,,správnu stranu dejín“ je asi tak na úrovni poznať budúcnosť, hrať sa na bôžika. Prítomnosť určujú mocní, minulosť prepisujú víťazi. Nuž, veľa šťastia, na tej vašej správnej strane dejín.

Konečne k tomu titulku.

Tak som si vyhodnotil predvolebnú hitparádu o najdžezovejší moment tejto kampane. Na prvom mieste sa umiestnil nemenovaný politik, ktorého sa na tlačovej konferencii nemenovaná nemecká novinárka vyčítava opýtala:

,,A prečo vy tak podporujete tú moskovskú propagandu“?

Nemenovaný sa jej pokúsil dať širšiu odpoveď v zmysle svojho vnímania správneho miesta v dejinách, pričom uviedol, že moskovskú propagandu nepodporuje, ale Slovensko má právo na suverénne postoje voči konfliktu na Ukrajine, Slovensko je svojprávne, suverénne, nie vazal a kolónia, a….

A MY TU NA SLOVENSKU NEŽEREME SENO.

Ktovie, ako to tej Fräulein preložili do nemčiny. Ktovie, či to taká Fräulein môže vôbec niekedy aj pochopiť.

 

Povedzte nám pani prezidentka, čo sa to deje v tej Gaze,

29.10.2023

Vy, ktorá sa tak veľmi zasadzujete o pravdivé informácie, tak veľmi bojujete proti fake news, proti konšpiračným teóriám, proti dezinformáciám, misinformáciám, malinformáciám. BBC uvádza, že táto enkláva je kompletne odrezaná od okolitého sveta, od jedla, pitnej vody, od paliva, humanitárnej pomoci, od telefonického a internetového pripojenia. A na hlavy dvoch [...]

Ako odkancľovať názorového protivníka

20.10.2023

Cancel culture. Ako to preložiť z angličtiny do slovenčiny? To je taká dnes bežná situácia, keď sa mocným, elitným, mainstreamovým, progresívnym, nepáčite a oni vás proste zrušia z verejného priestoru. Alebo aj viac zrušia, prídete o zamestnanie, atď… Ako pri previerkach počas normalizácie v Československu v sedemdesiatych rokoch. Najskôr vás onálepkujú. [...]

Keď Fico vtipkuje, tak koalícia je už istá

06.10.2023

Fico sa tak riadne, verejne, ozval až týždeň po voľbách. A v tomto videu začína aj končí vtipom. O pokazenom autobuse, o prítulnej srnke na pleciach Róma. Keby som bol mladý Šimečka, tak by som sa pekne poberal aj s ruksačikom, richtung Brusel. Tam Ťa čakajú funkcie, tam si nomenklatúrny káder. Hovorí mi to môj jasný politický inštinkt a skúsenosť. SorosJugend, [...]

polícia, slovenskí policajti, Slovinsko

Ochrana pre oznamovateľov by sa viac nemala poskytovať policajtom, rozhodla vláda

06.12.2023 12:46

Ochrana pre oznamovateľov závažnej protispoločenskej činnosti by sa viac nemala poskytovať príslušníkom Policajného zboru. Vyplýva to z novely zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, ktorú v stredu schválila vláda.

agent KGB Andrej Bezrukov

Zbohom Slovensko. V ruskej televízii blúznili o obnovení Rakúsko-Uhorska pod 'ochranou' Ruska

06.12.2023 12:30

V ruskej relácii Vladimira Solovjova na hlavnom kanály štátnej televízie sa opäť 'perlilo' a konštruoval svet podľa vízií pozvaných hostí.

PS: Predstavenie programu

Výsledky testovania PISA sú zrkadlom dlhodobého zlyhania politických elít, tvrdí PS

06.12.2023 12:00

Hnutie Progresívne Slovensko apeluje, aby sa zo školstva stala priorita vlády.

Polícia / Policajné auto /

Polícia odviedla zo školy v Bratislavskom kraji študenta, zásah môže súvisieť s vyhrážkami

06.12.2023 11:25

Viaceré školy na Slovensku dostali maily s vyhrážkami.