Tragédia dievčatka v Nitre a tragédia Pendolina
23. júla 2015 11:01,
Prečítané 4 780x,
marianno,
Nefejtón
Kamarát tvítoval, že ten poľský kamionista je totálny debil.
Ľudia sa rozhorčujú, že čo si zaslúžia nezodpovední rodičia dievčatka, ktoré zomrelo v Nitre, zavreté v infernových horúčavach auta.
Takáto nezodpovednosť sa nedá ospravedlňovať. Ale na rozdiel od iných tragédií, v týchto prípadoch aspoň nešlo o zjavný úmysel. Ako napríklad pri terorizme.
Tak teda skrat?
Horúčavy a spomalené reakcie zdravého úsudku?
Nedostatočné návyky zodpovednosti?
Prepracovanosť?
Niekedy sa veci pobabrú, zopsujú, zvrhnú. Aj keď robíme všetko dobre, podľa plánu, podľa dobrého systému, rutiny.
O to skôr, keď veci zanedbáme.
Mysterium Iniquitatis? Tajomstvo zla, neprávosti?
Frank Sinatra si môže vyspevovať ,,I did it my way“, koľko len nechce.
Ale niekedy sa to aj tak všetko akosi ,,domrví“.
12.06.2026
Rím, Taliansko: Každý už bol v Ríme, len ja nie, aj keď už nie som najmladší. Pristávame na Ciampino, a je to jedno z najsympatickejších letísk. Neveľké, čisté, prehľadné, bezpečné. Neviem, ale ja sa tu hneď cítim ako doma, a nenechám si to pokaziť ani výstrahami, aký je Rím nebezpečný. Svetlo, vzduch, tie čapaté borovice cestou z letiska, ja sa tu cítim doma! [...]
10.06.2026
Krimištatistiky si pekne vyhľadajte sami na nete, (ak sa vám to podarí, lebo európske úrady zatajujú zločinnnosť ako takú, ale hlavne zločinnosť moderných prisťahovalcov, ako svoje vlastné výplatné pásky). Toto je subjektívna skúsenosť, zážitok, input, po jarnom cestovaní starou, dobrou Európou. Jar, 2026, nízkonákladovými boeingami, interrailom, autobusom, lodičkou. [...]
10.06.2026
to sa vkuse obzerá, či sa na ňu niekto pozerá. A keď sa na ňu nik nepozerá, tak zazerá, že si ju každý obzerá. Nechcel by som byť žena, ale mať dobrú ženu, so zmyslom pre humor, je tá najväčšia výhra na svete.
Nie, ani som nevyhral milion , ale ...
Milan1, u nás sa už takáto hrozná ...
Ten článok je o tom, že sa to stáva.... ...
Milan1, nesúhlasím s vami. Zabudnúť... ...
No a čím viac vykričníkov tam dáš,... ...
Celá debata | RSS tejto debaty