Založ si blog

Ben bol za 3 mesiace v 3 karanténach v 3 krajinách

,,Ak nezvládaš už prvý týždeň, asi robíš niečo zle“, hovorí írsky učiteľ Ben Kavanaugh, ktorý za posledné tri mesiace absolvoval už tri karantény v troch krajinách. Tá prvá bola vo Wuhane, kde pôsobil 10 rokov ako učiteľ angličtiny. Keď sa mu naskytla príležitosť odletieť jedným z posledných lietadiel z tohto mesta, neváhal a nastúpil na charterový let do Anglicka.

Tam ho rovno z letiska odviezli do karantény.

Nákazu nemal, a tak sa presunul o jeden ostrov ďalej, domov do Írska.

Tam ho znova posadili do karantény.

Tu je niekoľko rád od karanténového profíka:

  • čo možno najviac si zachovať fyzickú kondíciu. Využiť na to akúkoľvek príležitosť, ktorá sa naskytne doma, alebo počas prípadnej vychádzky, nákupu, džogingu.
  • variť. Variť jedlá, ktoré vieme variť, alebo naučiť sa aj nové. Skúšať nové recepty.
  • neupadnúť do rutiny, nerobiť stále tie isté veci. Základné rámce áno, ale vymyslieť si stále aj nové veci. Napríklad upratať, ale nie celý byt v jeden deň. Dnes obývačku, zajtra spálňu.
  • robiť veci, na ktoré normálne nemáme čas. Prečítať si knihu, niečo nakresliť, namaľovať.
  • byť na telefóne. Volať priateľom, ale volať aj starším príbuzným, ktorí sú ešte viac izolovaní.
  • jeden film za deň môže spestriť čas, najlepšie nejaký zábavný program, komédia.
  • naučiť sa byť v pohode, aj keď za deň urobíme len drobné, malé veci, aj keď nie sme tak produktívni a výkonní, ako za normálnych okolností.

A posledný tip od Bena je taká z núdze cnosť. Šetrí peniaze.  Keďže je uväznený v karanténe, nemíňa peniaze s kamarátmi v pube. A za ne si môže kúpiť veci, ktoré mu môžu spestriť život medzi štyrmi stenami.

Na bežeckej dráhe ma trafila rachejtľa

31.12.2023

Neodpustil som si teda ani na Silvestra posledných pár kilometrov na blízkom tartane. Školský pozemok, ihrisko, bežecký ovál – všetko osvetlené až do desiatej. Hádam tam nebudú strieľať, v tom dyme po rachejtliach sa zle dýcha. Veruže strieľali a ostošesť. Dvaja pacani, ktorým veliteľku strelieb robila mamina. Hádam ma netrafia? Veď na nich dozerá veliteľka. Trafili. [...]

Povedzte nám pani prezidentka, čo sa to deje v tej Gaze,

29.10.2023

Vy, ktorá sa tak veľmi zasadzujete o pravdivé informácie, tak veľmi bojujete proti fake news, proti konšpiračným teóriám, proti dezinformáciám, misinformáciám, malinformáciám. BBC uvádza, že táto enkláva je kompletne odrezaná od okolitého sveta, od jedla, pitnej vody, od paliva, humanitárnej pomoci, od telefonického a internetového pripojenia. A na hlavy dvoch [...]

Ako odkancľovať názorového protivníka

20.10.2023

Cancel culture. Ako to preložiť z angličtiny do slovenčiny? To je taká dnes bežná situácia, keď sa mocným, elitným, mainstreamovým, progresívnym, nepáčite a oni vás proste zrušia z verejného priestoru. Alebo aj viac zrušia, prídete o zamestnanie, atď… Ako pri previerkach počas normalizácie v Československu v sedemdesiatych rokoch. Najskôr vás onálepkujú. [...]

Róbert Fico úrad vlády SR

Fico: Pokiaľ budem predsedom vlády, budem vždy vetovať vstup Ukrajiny do NATO

24.02.2024 12:45

Predseda vlády je stále na sto percent presvedčený, že konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie.

Zuzana Čaputová, oznámenie, kandidatúra, prezidentské voľby

Čaputová: Naším bezpečnostným záujmom je mať suseda, u ktorého vládne mier a prosperuje

24.02.2024 12:32

Vojenská agresia na Ukrajine má na svedomí tisícky ľudských životov a škôd, ktorých následky bude cítiť niekoľko ďalších generácií.

paríž

Desiatky nahnevaných francúzskych farmárov predčasne vtrhli na poľnohospodársky veľtrh v Paríži

24.02.2024 12:00

Len chvíľu potom prišiel prezident Emmanuel Macron.

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Moskva sa bude usilovať pomstiť sa za sankcie Západu

24.02.2024 11:41

Rusov vyzval, aby v oblasti hospodárstva vytvárali pre Západ ťažkosti a podnecovali verejnú nespokojnosť s politickými opatreniami.