Založ si blog

Momentálne najväčší problém súčasného sveta? Internet

Keby sme túto otázku položili mladým ľuďom do 30 rokov, drvivá väčšina by povedala, že najväčším problémom dnešného sveta je zlá ekológia, klimatické zmeny.

Do mladých ľudí toto hustia už desaťročia, a pravdupovediac, mladým sa ani nechce veľmi rozmýšľať.

A tak opakujú donekonečna, na svete je priveľa ľudí, ničíme si matku zem, nemyslíme na ďalšie generácie.

Mladému, instagramovému a tiktokovému človeku, ťažko vysvetlíte, že tá vojna na východe sa môže vymknúť z rúk všetkých tých nezodpovedných ľudí a… A potom čo?

Mladý človek nevie o ekonomike ani zbla. Že sa svet otriasa v kríze, inflácii, zdražovaní, ochudobňovaní obyvateľstva aj vo vyspelejších krajinách, ožobračovaní  celých krajín v rozvojovom svete.

O nedostatku potravín ani nehovoriac.

O pandemických opatreniach a s nimi súvisiacom terorizme – ktorý sa len tak ľahko neskončí – ani nehovoriac.

A napriek tomu všetkému sa mi ako najväčší problém zdá internet. Lepšie povedané, anonymita na internete a jeho sociálnych sieťach. Tu sa ľudia štylizujú do póz, tu sa ľudia pretvarujú a klamú, ale hlavne, tu sú ľudia neskutočne ľahko manipulovateľní.

Od chvíle, čo sa začal šíriť vírus a vojna, vlády a technologické spoločnosti si uzurpovali právo na určovanie svojej ,,pravdy“. Všetko ostatné vyhlásili za dezinformáciu, hoax, fake news, atď.

A na ľudí vypustili ten najjedovatejší plyn propagandy, manipulácie, zaháňania malého človiečika do ohrád, ako ovce a dobytok.

Znásilnená myseľ, integrita, dôstojnosť, sloboda človeka.

Ešte horšie ako vojna, vírus, chudoba.

 

AC/DC – 100 000 Slovákov sa chce povoziť na diaľnici do pekla

21.07.2024

Žijem si ľahko Žijem si slobodne Cestovný lístok bez návratu Na nič sa nepýtajte Nechajte ma na pokoji Nepotrebujem dôvod Klesám nadol Je čas na párty Spolu s mojimi priateľmi A tak som na diaľnici do pekla Diaľnica do pekla Som na diaľnici do pekla. Bratislava bude dnes v noci dunieť týmito pekelnými lyrics. Retro šesťdesiatnici, sedemnásťroční zážitkári. [...]

Škótska vysočina a jeden milý, opitý Škót

18.07.2024

V Škótsku je jazero ,,loch“, údolie ,,glen“ a pravá Scotch whisky musí byť single malt, a má to na vaše zvedavé chuťové poháriky čakať v sude minimálne 12 rokov, aby sa to vôbec mohlo nazývať whisky. Údajne. Za dva týždne strávených v blízkosti Aviemore, v národnom parku Cairngorms, som úkol dokola obišiel asi 15 takých lochov, brodil sa v 30 močaristých [...]

Chorvátsko vo vibramkách

17.07.2024

Cestujem už v júni, lebo sa naivne domnievam, že na turistických chodníkoch v chorvátskych horách nebude až tak páľavo. A veruže bolo, pri mori tridsiatky, hore na kopci síce len 21, ale to dalmatinsko sunce pražilo a pražilo. Premuževičeva staza je jedna z najkrajších chorvátskych turistických trás. Biely kameň Severného Velebitu. Vyrážam z parkoviska Zavižan. [...]

Virus Outbreak Venezuela

Maduro stupňuje rétoriku pred voľbami: Ak nevyhrám bude vojna, hovorí o krvavom kúpeli

21.07.2024 11:47

Podľa prieskumov však súčasný prezident výrazne zaostáva za kandidátom opozície.

172529

Ruské stíhačky vraj odvrátili americké bombardéry od svojich hraníc

21.07.2024 10:56, aktualizované: 11:28

Lietadlá sa stretli nad Barentsovým morom, tvrdí Moskva.

čínski záchranári, čína, potopy, rieka, zrútený most, Šen-si,

Prudké lejaky a devastačné záplavy si v Číne vyžiadali už najmenej 20 mŕtvych

21.07.2024 10:22

Husté lejaky sužujú rozsiahle oblasti severnej a strednej Číny už niekoľko dní.

Theodore Roosevelt

Teddyho Roosevelta nezmohol ani atentát. Pokojne rečnil s guľkou v hrudi

21.07.2024 10:00

Počas volebnej kampane v roku 1912 postrelil amerického exprezidenta atentátnik, ale Roosevelt pokračoval v programe a na mítingu predniesol vyše hodinový prejav.