Založ si blog

Momentálne najväčší problém súčasného sveta? Internet

Keby sme túto otázku položili mladým ľuďom do 30 rokov, drvivá väčšina by povedala, že najväčším problémom dnešného sveta je zlá ekológia, klimatické zmeny.

Do mladých ľudí toto hustia už desaťročia, a pravdupovediac, mladým sa ani nechce veľmi rozmýšľať.

A tak opakujú donekonečna, na svete je priveľa ľudí, ničíme si matku zem, nemyslíme na ďalšie generácie.

Mladému, instagramovému a tiktokovému človeku, ťažko vysvetlíte, že tá vojna na východe sa môže vymknúť z rúk všetkých tých nezodpovedných ľudí a… A potom čo?

Mladý človek nevie o ekonomike ani zbla. Že sa svet otriasa v kríze, inflácii, zdražovaní, ochudobňovaní obyvateľstva aj vo vyspelejších krajinách, ožobračovaní  celých krajín v rozvojovom svete.

O nedostatku potravín ani nehovoriac.

O pandemických opatreniach a s nimi súvisiacom terorizme – ktorý sa len tak ľahko neskončí – ani nehovoriac.

A napriek tomu všetkému sa mi ako najväčší problém zdá internet. Lepšie povedané, anonymita na internete a jeho sociálnych sieťach. Tu sa ľudia štylizujú do póz, tu sa ľudia pretvarujú a klamú, ale hlavne, tu sú ľudia neskutočne ľahko manipulovateľní.

Od chvíle, čo sa začal šíriť vírus a vojna, vlády a technologické spoločnosti si uzurpovali právo na určovanie svojej ,,pravdy“. Všetko ostatné vyhlásili za dezinformáciu, hoax, fake news, atď.

A na ľudí vypustili ten najjedovatejší plyn propagandy, manipulácie, zaháňania malého človiečika do ohrád, ako ovce a dobytok.

Znásilnená myseľ, integrita, dôstojnosť, sloboda človeka.

Ešte horšie ako vojna, vírus, chudoba.

 

Na bežeckej dráhe ma trafila rachejtľa

31.12.2023

Neodpustil som si teda ani na Silvestra posledných pár kilometrov na blízkom tartane. Školský pozemok, ihrisko, bežecký ovál – všetko osvetlené až do desiatej. Hádam tam nebudú strieľať, v tom dyme po rachejtliach sa zle dýcha. Veruže strieľali a ostošesť. Dvaja pacani, ktorým veliteľku strelieb robila mamina. Hádam ma netrafia? Veď na nich dozerá veliteľka. Trafili. [...]

Povedzte nám pani prezidentka, čo sa to deje v tej Gaze,

29.10.2023

Vy, ktorá sa tak veľmi zasadzujete o pravdivé informácie, tak veľmi bojujete proti fake news, proti konšpiračným teóriám, proti dezinformáciám, misinformáciám, malinformáciám. BBC uvádza, že táto enkláva je kompletne odrezaná od okolitého sveta, od jedla, pitnej vody, od paliva, humanitárnej pomoci, od telefonického a internetového pripojenia. A na hlavy dvoch [...]

Ako odkancľovať názorového protivníka

20.10.2023

Cancel culture. Ako to preložiť z angličtiny do slovenčiny? To je taká dnes bežná situácia, keď sa mocným, elitným, mainstreamovým, progresívnym, nepáčite a oni vás proste zrušia z verejného priestoru. Alebo aj viac zrušia, prídete o zamestnanie, atď… Ako pri previerkach počas normalizácie v Československu v sedemdesiatych rokoch. Najskôr vás onálepkujú. [...]

Róbert Fico úrad vlády SR

Fico: Pokiaľ budem predsedom vlády, budem vždy vetovať vstup Ukrajiny do NATO

24.02.2024 12:45

Predseda vlády je stále na sto percent presvedčený, že konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie.

Zuzana Čaputová, oznámenie, kandidatúra, prezidentské voľby

Čaputová: Naším bezpečnostným záujmom je mať suseda, u ktorého vládne mier a prosperuje

24.02.2024 12:32

Vojenská agresia na Ukrajine má na svedomí tisícky ľudských životov a škôd, ktorých následky bude cítiť niekoľko ďalších generácií.

paríž

Desiatky nahnevaných francúzskych farmárov predčasne vtrhli na poľnohospodársky veľtrh v Paríži

24.02.2024 12:00

Len chvíľu potom prišiel prezident Emmanuel Macron.

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Moskva sa bude usilovať pomstiť sa za sankcie Západu

24.02.2024 11:41

Rusov vyzval, aby v oblasti hospodárstva vytvárali pre Západ ťažkosti a podnecovali verejnú nespokojnosť s politickými opatreniami.