Založ si blog

Fico v dnešnej kondícii ustojí aj dvoch korčokov

Robert Fico je dnes v takej politickej kondícii, že ustojí, aj keby sa prezidentom stal Ivan Korčok. A určite by ustál aj to, ak by sa prezidentom stal Pellegrini, a náhodou by mu zachutilo začať strečkovať, budovať si z paláca svoju ,,vlastnú“ politickú štáciu.

Fico je dnes iný Fico ako pred štyrmi, piatimi rokmi. Oveľa skúsenejší, prezieravejší, chytrejší, odolnejší, otlčenejší predchádzajúcou vládou s jej predĺženou policajnou rukou. Toto nie je óda na Fica, len pragmatické konštatovanie momentálneho stavu. Môžeme si myslieť o ňom a jeho politike čokoľvek, ale jeho vlastní súkmeňovci sú o hlavu, dve, kratší. A tie dámy a páni z opozície sú asi taká tretia, štvrtá liga oproti Ficovi.

Tá ,,nadstranícka“ pani Čaputová sa snažila, ako len mohla. Vetovala zákony, odsúvala parlamentné voľby, a napriek tomu Fico tie voľby vyhral.

Ak Ivan vyhrá, bude sa veľmi rád cítiť zaviazaný splniť očakávania svojich progresívnych euroatlantistov, mimovládnych zväzákov, mladých ľudí, ktorí, chudáčikovia, musia odísť študovať na renomovanejšiu Masarykovu univerzitu v Brne. Bude dostávať doktoráty z pofiderných západoeurópskych univerzít, ešte pofidernejších nadácii, budú ho pozývať do Prahy, Varšavy, Berlína, samozrejme Bruselu, a potom znovu do Prahy, do Prahy, až kým tam znovu nevyhrá parlamentné voľby Babiš.

Fico je dnes v takej politickej kondícii, že ustojí aj takéhoto prezidenta. Napriek tomu voliť v sobotu treba ísť. Som presvedčený, že na Slovensku je väčšia polovica voličov, ktorí majú vyhranený postoj na futrovanie vojny na Ukrajine, na zbesilé zabíjanie civilov v Gaze, na suverénnosť, či servilnosť nášho štátu.

Áno, sme len taká  škvrnka na mape, nikdy si nebudeme môcť dovoliť vyskakovať, ale keď je tu táto príležitosť….

Táto príležitosť ukázať, že si nepredáme svedomie a ľudskosť za deravý dolár.

AC/DC – 100 000 Slovákov sa chce povoziť na diaľnici do pekla

21.07.2024

Žijem si ľahko Žijem si slobodne Cestovný lístok bez návratu Na nič sa nepýtajte Nechajte ma na pokoji Nepotrebujem dôvod Klesám nadol Je čas na párty Spolu s mojimi priateľmi A tak som na diaľnici do pekla Diaľnica do pekla Som na diaľnici do pekla. Bratislava bude dnes v noci dunieť týmito pekelnými lyrics. Retro šesťdesiatnici, sedemnásťroční zážitkári. [...]

Škótska vysočina a jeden milý, opitý Škót

18.07.2024

V Škótsku je jazero ,,loch“, údolie ,,glen“ a pravá Scotch whisky musí byť single malt, a má to na vaše zvedavé chuťové poháriky čakať v sude minimálne 12 rokov, aby sa to vôbec mohlo nazývať whisky. Údajne. Za dva týždne strávených v blízkosti Aviemore, v národnom parku Cairngorms, som úkol dokola obišiel asi 15 takých lochov, brodil sa v 30 močaristých [...]

Chorvátsko vo vibramkách

17.07.2024

Cestujem už v júni, lebo sa naivne domnievam, že na turistických chodníkoch v chorvátskych horách nebude až tak páľavo. A veruže bolo, pri mori tridsiatky, hore na kopci síce len 21, ale to dalmatinsko sunce pražilo a pražilo. Premuževičeva staza je jedna z najkrajších chorvátskych turistických trás. Biely kameň Severného Velebitu. Vyrážam z parkoviska Zavižan. [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.