Tak toto som dnes večer vybral ako ,,reprezentatívnu vzorku postmoderného folkového umenia troch /4/ národov. Započúvajte sa do slovenskej, ukrajinskej, ruskej, aktuálnej piesne.
Toto sú naši. Naši ,,Ktorým nechýba vojna“:
Toto sú Pinkfloyd-Ukrajinci:
Toto sú – zjavne militatntné ruské blondýny, propagujúce boj za Donbas.
Neviem ako vy – však povedzte – ale mne sa páčia všetky tri pesničky.
Rím, Taliansko: Každý už bol v Ríme, len ja nie, aj keď už nie som najmladší. Pristávame na Ciampino, a je to jedno z najsympatickejších letísk. Neveľké, čisté, prehľadné, bezpečné. Neviem, ale ja sa tu hneď cítim ako doma, a nenechám si to pokaziť ani výstrahami, aký je Rím nebezpečný. Svetlo, vzduch, tie čapaté borovice cestou z letiska, ja sa tu cítim doma! [...]
Krimištatistiky si pekne vyhľadajte sami na nete, (ak sa vám to podarí, lebo európske úrady zatajujú zločinnnosť ako takú, ale hlavne zločinnosť moderných prisťahovalcov, ako svoje vlastné výplatné pásky). Toto je subjektívna skúsenosť, zážitok, input, po jarnom cestovaní starou, dobrou Európou. Jar, 2026, nízkonákladovými boeingami, interrailom, autobusom, lodičkou. [...]
to sa vkuse obzerá, či sa na ňu niekto pozerá. A keď sa na ňu nik nepozerá, tak zazerá, že si ju každý obzerá. Nechcel by som byť žena, ale mať dobrú ženu, so zmyslom pre humor, je tá najväčšia výhra na svete.
Poslanec Rudolf Huliak sa vydal na leteckú výpravu. Kopíruje v nej historické stopy Milana Rastislava Štefánika pri príležitosti výročia jeho narodenia.
Ono je to s textom potom aj kontex aktuálnej... ...
x piesní ...
Účelovo sa dá vybrať ich piesní z každého... ...
Celá debata | RSS tejto debaty